Ювентус продължава да се изкачва нагоре в класирането на Серия А, след като надви 1:0 Фиорентина у дома. Това е трета поредна победа във всички турнири за Старата госпожа, след успехите срещу Салернитана с 3:0 и 1:0 за Купата на Италия срещу Лацио. Благодарение на успеха Юве стигна деветото място с 29 точки, колкото имат още Монца и Болоня.

Мачът бе изключително нервен и изпъстрен със сблъсъци и единоборства. Още в 30-ата секунда Адриен Рабио получи жълт картон. Общо рефера Фабри показа 7 жълти картона - 5 за Юве и 2 за Фиорентина.

Старата госпожа имаше по-добрите положения през първото полувреме. Филип Костич пропусна две отлични възможности. Първо стреля неточно от въздуха с левия крак, а после удара му бе спасен от вратаря Терачано. Ювентус стигна до гола в 34-ата минута. Ди Мария центрира отдясно към далечната греда, където Рабио засече с глава, вратаря Терачано изби, но часовника на рефера даде сигнал, че топката е преминала голлинията. Технологията на голлинията показа, че топката е минала с пълния обем голлинията.

Фиорентина опита веднага да отвърне и имаше две добри възможности още преди паузата. След почивката Виолетовите натиснаха, а Юве се прибра в глуха защита. Все пак на контра Старата госпожа вкара втори гол. Или поне така си мислеше. Локатели подаде към свободния Костич, който пусна в коридор зад защитата за Влахович. Бившият играч на Фиорентина елегантно пусна топката покрай вратаря. Влахович вдигна ръце, в знак на признание към бившия си клуб и не се радва. Съотборниците му се радваха, но преждевременно. След дълго обсъждане се оказа, че има милиметри засада на Влахович. Полуавтоматичната система показа, че част от челото на Влахович е в засада.

От тук до края Фиорентина натика съперника в неговото наказателното поле и зареди центриране след центриране. Отбраната на Юве обаче не се даваше. В 89-ата минута дойде нова драма с ВАР. Гол на Фиорентина за 1:1 бе отменен. Разписа се Кастровили с удар от границата на наказателното поле. След дълга проверка се оказа, че Лука Раниери е в засада при центрирането в наказателното преди удара на Кастровили.

Резултатът остана 1:0 и Юве взе ценни три точки. Това пък е пети пореден мач без победа за Фиорентина в първенството, като четири от тези срещи са загуби. Виолетовите остават с 24 точки.

ЮВЕНТУС: Шченсни, Алекс Сандро, Бремер, Данило, Де Шилио, Локатели, Рабио, Костич, Ди Мария (76 Фаджоли), Киеза (83 Паредес), Влахович (65 Кийн)

ФИОРЕНТИНА: Терачано, Додо (Терзич), Миленкович, Раниери, Бираги, Бонавентура (80 Сапонара), Амрабат, Дънкан (61 Кастровили), Гонсалес (80 Кабрал), Куаме, Иконе (65 Йович)