Ювентус взе минимално предимство срещу Спортинг в 1/4финалите на Лига Европа, след като надви португалците с 1:0 на своя стадион.

Старата госпожа не доминираше кой знае колко в мача, но все пак стигна до попадението през второто полувреме чрез Федерико Гати и така тимът ще бъде малко по-спокоен за реванша другата седмица.

В края обаче влезлият от пейката вратар Матиа Перин се отчете с две невероятни спасявания, за да запази суха мрежа.

Началото беше равностойно преди в 12-ата минута Киеза да получи в наказателното поле и да стреля опасно, но Адан изби, а Милик не успя да стигне до топката при добавката.

Последваха добри минути за Юве, но домакините трудно създаваха добри ситуации. Към средата на полувреме Спортинг се поокопити и след статична ситуация Коатес накара Шченсни да се намесва.

В следващите минути никой не успяваше да вземе предимство, а малко преди почивката вратарят Войчех Шченсни трябваше да напусне, след като получи здравословен проблем без да има контакт с противник и това определено бе притеснително.

След паузата италианците продължиха да се опитват, но и да не могат да стигат до чисти ситуации. Удар  на Ди Мариа бе блокиран, а и центриранията не носеха нищо.

И двамата треньори започнаха със смените, като Алегри пусна Душан Влахович, който веднага получи жълт картон заради удар в лицето на Диоманде.

Домакините обаче дочакаха своя момент в 75-ата минута. Тогава Ди Мария центрира, а Влахович изпревари вратаря Адан за топката, като я отклони към вратата, но защитник на Спортинг успя да избие. Той обаче го направи към Федерико Гати, който отблизо нямаше как да пропусне.

Последваха минути, в които португалците владееха повече топката, но Юве се бранеше спокойно и не допускаше сериозни опасности пред Перин, който също бе солиден при центриранията. Все пак в 89-ата минута Морита стреля доста опасно с глава, но малко покрай вратата.

В добавеното време драмата едва не стана пълна, като Перин запази вратата на домакините с две невероятни спасявания. Първо той отрази удар на Поте отблизо, а след това се справи по невероятен начин и с добавката на Бейерин. Така интригата със сигурност остава за реванша, а гостите могат да съжаляват, че серията им без загуба във всички турнири приключи на 11 мача.

Ювентус – Спортинг Лисабон    1:0

1:0    Гати 75

Ювентус: Шченсни (45+1 Перин), Данило, Бремер, Гати, Костич (62 Фаджоли), Рабио, Локатели (86 Паредес), Куадрадо, Киеза, Милик (62 Влахович), Ди Мария (86 Погба)
Спортинг: Адан, Коатес, Инасио, Сейнт Жуст (45+3 Диоманде), Нуно Сантош (62 Матеус Рейш), Поте, Морита, Ешгайо (77 Бейерин), Тринкао, Шермити (62 Артур Гомес), Едуардс (77 Дарио Есуго)