Ювентус направи летящ старт на сезона като победи с 3:0 като гост Удинезе. Бианконерите си осигуриха трите точки с три попадения още през първото полувреме. Точни бяха Федерико Киеза, Душан Влахович от дузпа и Адриен Рабио.

Двата отбора се срещнаха за втори пореден мач, след като на „Дачия Арена“ завърши миналия сезон с дуел Удинезе – Ювентус. Тогава Старата госпожа спечели с 1:0 с попадение на Федерико Киеза.

Сега треньорът Алегри даде дебют на новото попълнение Тимъти Уеа, който стартира като десен халф-бек. В атака бяха Влахович и Киеза. Много промени имаше в състава на Удинезе, който бе напуснат от редица играчи през лятото.

След само 108 секунди футбол Юве поведе. Новото попълнение на Удинезе Сарага изгуби топката пред своето наказателно поле, Влахович веднага подаде към Киеза, който с мощен удар от границата на наказателното поле между краката на Бийол, прати топката в ъгъла – 1:0. Това бе най-бързия откриващ гол за сезона за Ювентус от 1981 г. насам.

След още 15 минути Юве вече имаше два гола преднина. Опит за центриране на Алекс Сандро срещна ръката на Ебоселе и съдията Рапуано отсъди дузпа. Влахович бе точен от бялата точка, за да вкара 24-ия си гол за Юве и 62-и в Серия А.

Удинезе също поиска дузпа, при едно падане на Товен, след контакт с Рабио, но съдията не отсъди нищо. В добавеното време на първото полувреме Юве вкара трети гол. Киеза тръгна на пробив отляво, върна топката с пета към Камбиазо, който центрира и на далечната греда Рабио засече с глава в празната мрежа – 3:0. Ювентус не бе вкарвал три гола през първото полувреме на откриващ сезона мач от 2001 г. насам, а последния случай, в който тима на Алегри имаше поне 3 гола аванс на почивката като гост бе през 2016, отново в Удине (4:0 тогава).

През второто полувреме хората на Алегри намалиха оборотите и Удинезе заигра по-добре. Удари на Ловрич, Товен, Самарджич и Лука бяха близо до гола, но или бяха неточни, или Шченсни спаси.

Така Юве записа убедителна победа като гост на старта.

Удинезе – Ювентус 0:3

0:1 Киеза 2, 0:2 Влахович 19 дузпа, 0:3 Рабио 45+3

УДИНЕЗЕ: Силвестри, Перес, Бийол, Кабаселе, Ебоселе (57 Ферейра), Сарага (46 Самарджич), Уолъс, Ловрич, Камара (46 Земура), Товен (66 Съксес), Бето (75 Лука)

ЮВЕНТУС: Шченсни, Данило, Бремер, Алекс Сандро, Уеа (46 Макени), Мирети (46 Фаджоли), Локатери, Рабио, Камбиазо (70 Айлинг Джуниър), Влахович (85 Йълдъз), Киеза (77 Милик)