Ювентус продължава да мачка безмилостно градския си съперник Торино. Старата госпожа спечели с 2:0 и се доближи само на 2 точки от лидера Интер. Две статични положения след почивката донесоха победата на бианконерите. Федерико Гати се разписа за първи път в кариерата си в Серия А, а после и Аркадиуш Милик бе точен. И двата гола паднаха от корнери.

Ювентус имаше само една загуба в последните 34 мача срещу Торино – през 2015г. и не беше губил в последните 18 дербита. След равенството на Интер по-рано днес, това беше шанс за Старата госпожа да се доближи до големия противник в таблицата.

Треньорът масимилиано Алегри не можеше да разчита на контузените Душан Влахович и Федерико Киеза. Милик бе възстановен само да седне на пейката. Затова в атака играеше Мойс Кийн, а до него бе Фабио Мирети.

При Торино имаше доста липси в защита и затова Адриан Тамез бе прместен от полузащитата в средата на триото в отбрана.

Още в петата минута Уеа изведе Кийн, който стреля силно под гредата и реализира. Оказа се, че има засада и попадението бе отменено. До почивката не се случи почти нищо интересно. Юве завърши полувремето с един точен удар. Торино така и не уцели вратата на Шченсни.

Още на полувремето Аркадиуш Милик замени Мирети, за да има още един истински нападател в състава на Юве.

Веднага след началото на втората част Федерико Гати вкара топката във вратата след корнер и няколко рикошета. Съдията отсъди засада, но ВАР дълго разглежда ситуацията и в крайна сметка голът бе зачетен – 1:0. Само две седмици след като стана за смях с автогола срещу Сасуоло, Гати откри сметката си в италианския елит.

Отново от корнер дойде и втория гол за Юве. Този път Костич центрира и Аркадиуш Милик прати топката с глава във вратата. От последните си 15 гола в Дерби дела Моле Ювентус е вкарал 11 от статични положения. Днес и двата от корнер.