Ювентус победи с 1:0 у дома Наполи в първия двубой от 15-тия кръг на Серия А. В мач, в който гостите имаха няколко грандиозни положения, единствения гол вкара Федерико Гати в 51-та минута.

Така тимът от Торино продължи страхотната си серия и вече има 8 победи и 2 равенства в последните си 10 мача. За последно възпитаниците на Масимилиано Алегри загубиха през септември. Шампионът Наполи, който продължава колебливото си представяне от началото на сезона, пък записа първото си поражение в гостуване от началото на сезона.

Така временно Ювентус излезе на върха в класирането с 36 точки, с една повече от Интер. “Нерадзурите” утре посрещат Удинезе. Наполи е на 5-та позиция с 24 точки.

Двубоят започна с много високо темпо, като още в първата минута удар на Амир Рахмани с глава беше блокиран. За Ювентус пък Андреа Камбиазо стреля неточно, а Душан Влахович пропусна страхотна възможност малко след това след чудесен пас на Киеза. Сърбинът беше намерен на десетина метра от вратата, но не успя да стреля достатъчно бързо и Натан блокира удара му.

В 28-та минута Наполи пропусна грандиозен шанс. При една контраатака Осимен събра двама защитници на фланга и изведе Кварацхелия сам срещу Шчесни. Грузинецът обаче си поведе тежко топката, а ударът му беше разочароващ и дори не улучи вратата.

В края на първата част гостите имаха още един голям шанс. След греша в наказателното поле на Юве топката попадна у Джовани Ди Лоренцо, който стреля от въздуха, но Шчесни направи феноменално спасяване. Осимен и Рахмани пък не успяха да направят качествени добавки след това.

Юве започна активно второто полувреме и в 51-та минута поведе в резултата. След късо изпълнение на ъглов удар Камбиазо центрира топката в наказателното поле, където Федерико Гати надскочи Рахмани и насочи топката с глава в обратния ъгъл - 1:0.

Това беше трети гол на Гати в Серия А от началото на сезона. В големите първенства защитниците с повече пипадения са единствено Алекс Гримандо (7) и Джером Фримпонг (4) от Байер Леверкузен и Робин Госенс (4) от Унион Берлин.

Наполи опита да се върне бързо в мача, но в 59-та минута Замбо Ангиса стреля неточно от свободен удар.

В 71-та минута Осимен вкара гол след ужасяваща грешка на Шчесни. Вратарят на Юве изрита нескопосано една топка, нигериецът я пресече и я вкара без проблеми във вратата. Голът обаче беше отменен заради засада на нападателя миг по-рано.

Последва сериозен натиск на Наполи, но гостите така и не успяха да нанесат точен удар. В 86-та минута Ди Лоренцо отново изскочи на стрелкова позиция, но опъна мрежата от външната страна.

Ювентус - Наполи 1:0

1:0 Федерико Гати 51’

Ювентус: Шчесни, Гати, Бремен, Данило, Камбиазо (90 - Ругани), Рабио, Локатели, Маккени (90 - Илинг), Костич (83 - Алекс Сандро), Киеза (83 - Кийн), Влахович (70 - Милик)

Наполи: Мерет, Ди Лоренцо, Рахмани, Жезус, Натан (72 - Дзаноли), Жиелински (64 - Елмас), Лоботка (86 - Каюсте), Замбо Ангиса, Политано (72 - Распадори), Кварацхелия (86 - Симеоне), Осимен