В петък вечерта Дженоа направи равенство 1:1 с Ювентус, но в събота сутринта всички вестници са единодушни, че съдиите са спестили втора дузпа в полза на бианконерите. Пресата поставя под въпрос липсата на намеса на VAR в ситуацията. Юве поведе след 28 минути, след като Федерико Киеза реализира от дузпа,  преди Алберт Гудмундсон да изравни три минути след началото на второто полувреме.

Съдията Давиде Маса обаче бе подложен на критики, след като не отсъди дузпа за Ювентус, след като през второто полувреме топката явно удари ръката на Матия Бани. Въпроси бяха повдигнати и за евентуално пропуснат червен картон на Руслан Малиновски след безразсъдно влизане срещу Кенан Йълдъз. "Кориере дело спорт" и "Тутоспорт" твърдят, че Маса е допуснал грешки и при двете отсъждания, както и че Старата госпожа е трябвало да има втора дузпа.

И двата вестника също така поставят под въпрос липсата на намеса на VAR, особено при дузпата, тъй като първоначалното отсъждане е изглеждало съмнително.

Ювентус пропусна шанса да излезе първи и сега рискува Интер да се откъсне на 4 точки напред, ако победи Лацио в неделя.