Равенството 2:2 с Верона не бе единственият проблем на Юве вчера. В последните 15-ина минута капитана на тима Данило игра с контузия. Той получи травма на глезена, но Алегри вече бе направил всичките си промени и бразилеца стисна зъби и остана до края на терена. Той куцаше сериозно в последните минути.

Първоначалните информации са, че Данило е получил изкълчване на левия глезен и ще бъде подложен на допълнителни изследвания през следващите няколко дни. Капитанът се завърна на терена след наказание, той пропусна мача с Удинезе загубен с 0:1. Той се приземи неудобно след скок и имаше няколко минути лечение, но тъй като Ювентус беше изпълнил и петте смени, той трябваше да стисна зъби и да остане на терена за последните.

За да се увери, че не бяга твърде много и не е слабо място на защитата, Данило се премести в по-напреднала позиция по време на този период от играта. Глейсън Бремер беше наказан за сблъсъка с Верона.