"Магическо". Влахович повтари това многократно на Аджич в момента на отбелязването на гола. Неговото попадение за крайното 4:3 накара стадион "Алианц" да избухне и подари на Игор Тудор още три точки - първите му в истински голям мач от Серия А като треньор на Ювентус. Аджич е най-младият чужденец, вкарал гол с екипа на Юве в Дерби д'Италия, на 19 години и 124 дни: до последната седмица на трансферния пазар изглеждаше, че ще трябва да напусне, а вместо това - въпреки опитите на Палермо - реши отново да остане в Юве и да се опита да си извоюва собствено място в отбора.

"Работих усилено за този момент, но сега трябва да продължа да работя още по-усилено, защото искам да се подобря още повече", призна черногореца. Това наистина беше вълшебна вечер за него, като се има предвид, че досега никога не е имал възможност да заеме централно място. "Винаги е мечта да играя за Юве, камо ли да вкарам гол в такъв важен мач".

Самият Тудор призна, че се е спрял на него в този мач между Юве и Интер, защото "той имаше добра седмица, така че заслужаваше шанс". Но сега ще бъде по-трудно да го задържи с лека ръка, включително и защото - като оставим настрана пазенето на съперника - Аджич влезе добре в мача, поддържаше добра интензивност и беше добър във всички решения.

Роденият през 2006 г. играч е в Юве от повече от година. През миналия сезон той се озова отново в състава на "Некст Джен", за да не пропусне годината и да си гарантира минути на терена като главен герой, след като през първата част на сезона бе на линия с Тиаго Мота и серия от физически проблеми, които му попречиха за повече изяви.

Серия С е тясна за него. Освен Палермо, други клубове биха го взели под наем, но Юве искаше да го задържи. Тудор харесва играча, треньорът е убеден, че може да му даде пространство и е готов да му осигури непрекъснатост на работата. "Зависи само от него - каза треньорът след края на срещата Юве-Интер, - трябва да продължи да върти педалите, ако иска да постигне целите".