Байерн Мюнхен - Аугсбург, среща от 12-ия кръг на германската Бундеслига. Стадион "Алианц Арена", 16.30 часа българско време.
Групата на Байерн Мюнхен:
Вратари: Нойер, Щарке
Защитници: Боатенг, Ван Буйтен, Данте, Лам, Алаба, Рафиня, Кирхоф, Контенто
Халфове: Кроос, Гьотце, Рибери, Хойберг, Мартинес, Робен, Вайзер, Тиаго
Нападатели: Мюлер, Манджукич
Контузени: Бадщубер, Шакири, Писаро, Швайнщайгер
Прогноза на Gol.bg:
Байерн излиза в този двубой като абсолютен фаворит срещу "братовчедите" от Аугсбург, които имат приличен актив от 13 спечелени точки. Малкият баварски тим никога не бе постигал четири победи през есента в елита. При победа или равенство домакините ще поставят нов рекорд за брой поредни срещи без загуба в Бундеслигата - 37.
Пеп Гуардиола влезе в историята като първият треньор на мюнхенци, който не загуби нито веднъж в първите си 11 мача начело на тима. В цялата история на Бундеслигата само Карлхайнц Фелдкамп (Кайзерслаутерн) е успявал да остане без загуба по-дълго време на старта на кариерата си в германския елит - цели 14 кръга.
Любопитното е, че във въпросните 11 кръга испанският специалист винаги залагаше на различни състави. Ариен Робен е участвал в отбелязването на попадение на всеки 74 минути, а Франк Рибери - на всеки 89 минути. Днес холандецът се завръща в състава, но Бастиан Швайнщайгер отпада, заради предстояща операция на глезена.
Байерн няма загуба в първенството срещу друг баварски отбор близо седем години. Двата тима са се срещали четири пъти и изходът винаги е един и същ. Във всички двубои мюнхенци успяват да открият резултата и да ги спечелят.
В състава на гостуващия състав има само един футболист, който си е тръгвал с победа на стадион "Алианц Арена" и това е Халил Алтънтоп.
От началото на този сезон Байерн изпитва трудности срещу далеч по-слаби отбори на свой терен през първите полувремена, което дава надежда на гостите, че могат да си тръгнат поне с почетна загуба. Сериозната разлика в класите и факторът домакинство накланят везните изцяло в полза на европейския клубен първенец.
Резултат: Байерн Мюнхен - Аугсбург 3:0








Любовен хороскоп за 16 юни, 2026 г.: Какво вещаят звездите за сърцето ви?
Ръст в броя на жертвите на пътя: 194 души са загинали от началото на 2026 г.
Протест срещу правителството в Техеран съпътства мача Иран - Нова Зеландия (СНИМКИ)
Работа близо до вкъщи: нов Lidl отваря на бул. „Владимир Вазов“ през август
Симеон Дянков: Общият дефицит за 2025 година е около 5,5% от БВП
Ивайло Илиев за ДПС: В ръководството влизат консенсусни хора, за да се сближат с ПБ
Мондиал 2026: Три автогола в първия кръг - повече от целия турнир през 2022 г.
Как PHEV и EV решават летния проблем на автомобила
Една марка ще се сбогува и с цифровите екрани, и с физическите бутони
BMW помага на Great Wall за първото комби Ora
Tesla лъже за безопасността на автопилота си
Арман Царукян: Кой друг, ако не аз, трябва да се бие за титлата?
Том Аспинал прие предизвикателството на Сирил Ган
Хамзат Чимаев защити Илия Топурия след загубата от Джъстин Гейджи
Илия Топурия след загубата от Гейджи: Тази история далеч не е приключила
Синдром на Бругада – защо мъжете са по-застрашени от внезапен сърдечен арест?
Алекситимия – когато не можем да разпознаваме собствените си емоции
Връзката между сънната апнея и УНГ проблемите
Ноцебо ефект – когато страхът от лекарството поражда реални оплаквания
Коментари
Напиши коментар16:52 | 9 ное 2013 г.
13:19 | 9 ное 2013 г.
12:35 | 9 ное 2013 г.
10:57 | 9 ное 2013 г.
10:26 | 9 ное 2013 г.
Напиши коментар