
Полузащитникът на Байерн Мюнхен Марио Гьотце не скри желанието си да триумфира на световното клубно първенство.
Снощи техничарят вкара третото попадение за своя отбор при успеха с 3:0 над Гуанджоу, а след това на два пъти нацели напречната греда.
"Направихме това, което се искаше от нас, за да достигнем до финала. Всичко беше изпълнено по план, като изключим положенията, които пропуснахме да реализираме", каза Марио Гьотце пред официалния сайт на ФИФА.
"Турнирът е уникален. Кой знае дали отново ще имам възможността да участвам в него. Мачът в събота със сигурност ще бъде труден, без значение срещу кой играем. Надявам се да вдигнем трофея", допълни Гьотце.
"Искахме да имаме голямо притежание на топката срещу този съперник, защото не играят на бързи контраатаки", бяха думите на капитана Филип Лам пред сайта на Байерн в интернет.
"Имахме нужда от малко повече време, докато открием резултата, но като цяло бяхме убедителни и играхме концентрирано."
"Този турнир е специален и ние искахме непременно да се класираме на финала. Сега искаме да спечелим и титлата. Това е задачата ни. Едва тогава можем да излезем спокойни във ваканция", завърши халф-бекът.
Коментари
Напиши коментар12:07 | 18 дек 2013 г.
Напиши коментар