Крилата на Байерн Мюнхен Франк Рибери и Ариен Робен дадоха общо интервю пред вестник "Билд". Двамата, известни в Германия като тандема "Робери", се завърнаха от лазарета с попадения при победата с 5:0 над Айнтрахт Франкфурт в неделя.
"В момента класирането е направо супер за нас. Имаме 13 пункта аванс пред Леверкузен, но трябва да останем концентрирани. ние сме професионалисти, ние сме Байерн и трябва да печелим всеки мач", заяви Франк Рибери.
"Защо не трябва да се отпускаме? Защото всяка една победа в Бундеслигата ще е добре дошла за самочувствието ни в Шампионската лига. Важно е да задържим този ритъм."
"Разбира се, че е възможно да станем шампиони и без нито една загуба. Но трябва да останем здраво стъпили на земята. Да сме концентрирани, да печелим и да се забавляваме на терена."
"Ще бъдем готови за мача с Арсенал. Това е труден противник. През миналия сезон изиграхме добър мач в Лондон, но в Мюнхен допуснахме твърде много грешки. Трябва да сме се поучили от това", добави французинът.
Интервюто продължи с холандеца Ариен Робен, който коментира бързия си гол в неделя, влизайки като смяна в средата второто полувреме.
"Не зная дали това беше моето първо или второ докосване с топката. Но удоволствието е голямо. Попадението беше хубаво, но и Марио Гьотце ми подаде по перфектен начин и аз само трябваше да вкарам топката във вратата", започна "лалето".
"За мен е важно да трупам игрови минути и отново да напипам правилния игрови ритъм. Надявам се да достигна до същия ритъм, с който завърших 2013 година. Все още не съм готов на 100%, макар да напредвам. Минаха осем седмици, откакто се контузих в Аугсбург и все още не съм тренирал достатъчно с отбора. Но това е нормално."
"За нас е голямо предизвикателство да запазим концентрацията си при тази голяма разлика в Бундеслигата. Но през миналия, както и през този сезон показахме, че винаги искаме да играем добър футбол."
"Най-важното нещо е да останем мотивирани. Не мисля, че това е трудно за постигане. Когато играеш футбол по този начин, ти изпитваш удоволствие и можеш да се насладиш на мача", каза още Робен.








Дневен хороскоп за 5 юли: Емоции, нужда от пауза и размисъл за зодиите
Слънчева неделя с температури до 30 градуса
Зеленски видя реален шанс за край на войната след разговор с Тръмп
Как Bora преобърна историята на Maserati
Toyota и Kawasaki форсират развитието на водородни системи
От първоаприлска шега до реалност - BMW M2 Dakar от Дубай
Електрическите коли в ЕС могат да заменят 190 млн барела петрол годишно
Робърт Уитакър: Никога не съм се чувствал по-добре, готов съм за полутежка категория
Макс Холоуей не изключва реванш с Джъстин Гейджи: Първо трябва да победя Конър
Джон Джоунс: Конър Макгрегър няма нужда да се бие, но се връща, защото обича спорта
Алин Перейра защитава титлата си срещу бивша шампионка на Bellator
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар19:11 | 4 фев 2014 г.
19:08 | 4 фев 2014 г.
18:53 | 4 фев 2014 г.
Напиши коментар