Наставникът на Байерн Мюнхен Пеп Гуардиола призна, че мислите му изобщо не са насочени към днешното гостуване на Аугсбург, а към предстоящия реванш в Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед.
"В последните си два мача направихме две равенства. Това може да се случи. Но все още нямаме загуба в 53 поредни мача в Бундеслигата, това е невероятно. Дали сме в криза? Нямам представа", започна Гуардиола.
"Мачът с Аугсбург е важен, но съжалявам: реваншът срещу Манчестър Юнайтед е много по-важен, аз вече мисля за този двубой. В Бундеслигата постигнахме целта си и аз съм щастлив. Други топ-отбори като Реал, Атлетико и Барса още се борят за титлата."
"Първенството приключи за нас. Най-важният мач е в сряда, той е двубой за бъдещето ни. Но ние трябва да уважаваме Аугсбург. Техният треньор Вайнцирл е един от най-добрите специалисти в Бундеслигата. Има качествата и за по-големи отбори."
"Дали ще направя ротации за мача срещу Аугсбург? Да. Навярно в стартовия състав ще останат само двама-трима играчи, които ще вземат участие в реванша срещу Манчестър Юнайтед. Шампионската лига ни е много по-важна."
"Мотивацията ни? Трябва да опитаме. Искаме да изиграем добър мач. Видя се какво се случи срещу Хофенхайм. Трябва да опитаме да играем колкото се може по-добре в оставащите мачове до края на сезона. Извинете ме, но немският език не е лесен за мен. Целта ми е да уча езика всеки ден и да говоря по-добре. Искам да ставам по-добър."
"Дали Манджукич ще играе в реванша срещу Юнайтед? Ние треньорите анализираме съперника и тогава решаваме как точно ще играем. Става дума за тактика, за мои решения. Най-важното е да можеш да контролираш егото на футболистите си. Тогава можеш да се бориш за трофеи."
"Дори в съблекалнята говоря на немски език, опитвам се. Мисля, че футболистите ме разбират. Дали ме разбират винаги? Станахме шампиони на Германия, затова си мисля, че ме разбират."
"Хората очакват от нас да бием Манчестър Юнайтед с разлика, но това е голям отбор. Те победиха Байер в Леверкузен с 5:0. Това е Шампионска лига, нивото е високо. Юнайтед е най-добрият английски отбор в последните 20 години. В един или два мача може да се случи всичко. Но аз вярвам на момчетата си. Имаме нужда от феновете си в сряда", завърши своя коментар Гуардиола.








Църковен празник на 6 юли - поверия, забрани и кой празнува имен ден
Седмицата започва облачно и дъждовно, но с температури до 31 градуса
Хороскоп за 6 юли 2026 г.: Важни решения и ново начало за зодиите
Днес приятно слънце с леки превалявания следобед
Ето какво дели Никола Цолов от Formula 1
Германец остана без книжка заради пускането на климатик
С каква кола се придвижва Лео Меси на световното
Как работи новата ръчна скоростна кутия на Ferrari
Маурисио Руфи лети за Лас Вегас, ще бъде резерва за Макгрегър – Холоуей
Джош Хокит: Агресията на Аспинал може да се обърне срещу него
България с пълен състав на Европейското първенство до 20 години в Скопие
Трейси Кортез иска трети бой с Ерин Бланчфийлд: „На 100 процента искам реванша“
Нискокалоричната диета може да помогне при заболявания на венците
Инфекциозни гастроентерити в детска възраст през лятото
Заболявания, които се подобряват от топлото време
Клинавче — народен лек за кръвно налягане и черен дроб
Коментари
Напиши коментар03:04 | 15 апр 2014 г.
12:27 | 5 апр 2014 г.
11:28 | 5 апр 2014 г.
11:22 | 5 апр 2014 г.
11:08 | 5 апр 2014 г.
11:03 | 5 апр 2014 г.
Напиши коментар