Крилото на Байерн Мюнхен Ариен Робен се надяваше, че ще успее да намери място в призовата тройка в борбата за Златната топка. Той не намери място в нея, но пожела успех на съотборника си в Байерн Мануел Нойер, който ще спори с Кристиано Роналдо и Лионел Меси.
"И тримата номинирани заслужават да бъдат там. Те са супер футболисти. Много се радвам за Ману и се надявам той да победи, защото го заслужава. Нойер е световен шампион и изигра невероятен сезон", каза Ариен Робен в интервю за авторитетния германски сайт sport1.de.
"Ману е страхотен тип, който е много важна част от Байерн Мюнхен. Той има характер и присъствие на терена. Но това, което ми харесва у него е усещането, което създава. Той играе без страх. Такъв вратар ти дава голяма сигурност. Неговата ниво на игра не е нормално, той е вратар от друга планета."
"Изпитвам голямо удоволствие от начина, по който работи Пеп Гуардиола. Той винаги опитва нови неща и направи както мен, така и други футболисти много по-гъвкави и вариативни. Пуска ме на различни позиции и често сменя тактиката в отделните мачове."
"Пеп е изключителен треньор. За мен е чест, че работих с толкова големи треньори в кариерата си до момента и всеки е бил важен за мен. От вески съм научил нещо. Начинът, по който Гуардиола мисли за футбола и работи ми харесва много. Надявам се той да удължи договора си, но не решавам аз. Смятам, че с него ще работим още дълго време заедно."
Робен коментира и мрачния за него период отпреди няколко сезона, когато му беше лепнат прякора "Аляйников". Месеци след това той беше освиркван от феновете на Байерн Мюнхен заради пропуснатите дузпи срещу Борусия Дортмунд и Челси през 2012 година.
"Бях обиден от някои случки. Имах усещането, че някои хора просто не са честни и правят нещата по грешен начин. Да, това е част от кариерата ми - понякога се получава, друг път не се получава. Правя нещата по правилен начин, друг път - не."
"Винаги съм вярвал в себе си, борил съм се и се опитвам да давам най-доброто от себе си. Аз съм най-големият си критик. И ако нещо не върви както трябва, аз съм първият, който реагира. Продължавам напред, но никога няма да забравя отношението към мен тогава и освиркванията на феновете."
"С Франк Рибери имахме кавга през 2012 година, когато играхме с Реал в Шампионската лига. Случи се нещо между нас в съблекалнята. Това не беше добре. Но животът продължава, трябва да прощаваш. Ние се забавляваме, когато сме заедно на терена."
Холандецът обърна внимание и на кризата в редиците на Борусия Дортмунд, който тормозеше баварците няколко сезона.
"Не им пожелавам последното място, всъщност не го желая на нито един отбор. В момента Дортмунд има трудности, там имаха доста контузени играчи, но този отбор притежава качества и ще се измъкне от това положение, в това съм сигурен."
"Не е логично Дортмунд да бъде последен в класирането. Но те ще изплуват от дъното. Ако не тази седмица, това ще стане другата. Сигурен съм, че след зимната пауза Борусия ще постигне победна серия."
"Изненадан съм, че нещата за тях в Бундеслигата не се получават. те са класираха с лекота за осминафиналите в Шампионската лига и си остават много опасен противник. Ако ми кажете, че Дортмунд ще играе на финала на ШЛ в Берлин, ще ви повярвам", добави Робен.







Лазар на 30 г. - кучето, което може да счупи световен рекорд
Торнадо опустоши села в Турция, има ранени и десетки разрушени домове
Инфлацията през април скочи до 6,8% на годишна база
Проф. Кирил Топалов представя новия си роман „Огънят“ на 21 май в София
ГДБОП пресече канал за контрабанда на цигари от Гърция
Петима италианци са загинали по време на гмуркане на Малдивите
Над половината от учителите и учениците се определят като напреднали в създаването на дигитално съдържание
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Дилъри на Toyota бият тревога за недостиг на масло
Тези марки и модели крият най-голям риск от повреда
Архитектът на електрическата революция напусна BMW след 35 години
Томас Бриджуотър: „Очаквайте фойерверки – идвам да доминирам!“
Мариан Лапушнеану: „SENSHI Grand Prix е шанс да покажеш кой си като боец“
Майк Пери: "Никой не може да издържи на ударите ми"
Нейт Диаз: "Когато не се бия, чувствам, че нещо не е наред"
Какво влияе върху усещането за глад?
Алантоинът и ползите за кожата от него
Лазаркиня или миризливо еньовче — ароматният горски лечител
Инфекции на пикочните пътища при жени
Коментари
Напиши коментар20:55 | 6 дек 2014 г.
19:23 | 6 дек 2014 г.
15:39 | 6 дек 2014 г.
13:19 | 6 дек 2014 г.
12:39 | 6 дек 2014 г.
15:40 | 5 дек 2014 г.
14:28 | 4 дек 2014 г.
00:07 | 4 дек 2014 г.
23:52 | 3 дек 2014 г.
23:50 | 3 дек 2014 г.
Напиши коментар