Германският първенец Байерн Мюнхен спечели първия си мач за 2015 година, надигравайки Катар Ол Старс с 4:1 в контролна среща.

Митчел Вайзер се отличи с две попадения в 4-тата и 14-тата минута, а Хамди намали за катарците в средата на първата част. Франк Рибери се разписа малко преди паузата, а в добавеното време на мача Клаудио Писаро оформи крайния резултат.

Гуардиола пусна на вратата Пепе Рейна, а пред него действаха Данте, Джером Боатенг, Хуан Бернат и Вайзер. Себастиан Роде и Джанлука Гаудино бяха вътрешните халфове, а офанзивна линия халфове днес бяха Рибери, Бастиан Швайнщайгер и Томас Мюлер. Роберт Левандовски застана на върха на атаката.

Още в самото начало Мюлер направи пропуск, но малко след това асистира за първия гол на Вайзер, който удвои десетина минути по-късно след хубав пробив. В 43-тата минута Рибери покачи на 3:1 след пас на Роде, след като преди това катарците намалиха.

След почивката Гуардиола направи много смени, но Байерн продължи да доминира. Най-добри възможности за гол през второто полувреме имаха Роде, Михаел Ебервайн и Марио Гьотце, но те пропуснаха. В добавеното време старата лисица Клаудио Писаро показа на младоците как се прави и реализира четвъртия гол за своите.

Катар Ол Старс - Байерн Мюнхен  1:4

0:1 Вайзер - 4'

0:2 Вайзер - 14'

1:2 Хамди - 26'

1:3 Рибери - 43'

1:4 Писаро - 92'

Съставът на Байерн: Рейна (Цингерле - 62'), Боатенг (Бадщубер - 63'), Данте, Вайзер, Бернат (Рафиня - 46'), Роде (Курт - 68'), Гаудино (Хингерл - 69'), Швайнщайгер (Алонсо - 46'), Мюлер (Гьотце - 46'), Рибери (Ебервайн - 46'), Левандовски (Писаро - 60')