Германският шампион Байерн Мюнхен загуби с 1:2 от Аугсбург в полуфинален мач от турнира Телеком Къп, който се явява подготвителен турнир преди старта на сезона.

Така баварският колос ще играе в мача за трето място срещу Борусия Мьонхенгладбах, който завърши трети през изминалия сезон в Бундеслигата. Аугсбург пък ще играе на финала срещу Хамбургер.

Байерн започна по-добре в 45-минутния мач на стадион "Борусия Парк" и откри резултата в седмата минута чрез Тиаго Алкантара, който реализира отблизо. Новата покупка Дъглас Коста се отличи с добро включване отляво при гола на испанеца.

Малко след това Себастиан Роде можеше да удвои, но неговият удар срещна напречната греда. Томас Мюлер също имаше добра възможност, но пропусна.

Байерн държеше нещата под контрол, но не беше достатъчно ефективен в завършващата фаза. И точно тогава Аугсбург изравни чрез Алекс Есвайн, който остана сам срещу Свен Улрайх и го простреля.

Южнокореецът Хонг остана непокрит при изпълнение на корнер и вкара с глава втория гол за своите, който се оказа победен. Припомняме, че Аугсбург победи Байерн насред Мюнхен в 32-ия кръг на Бундеслигата миналия сезон, а година по-рано сложи край на серията от 53 поредни мача без поражение на баварците в първенството.

Байерн Мюнхен - Аугсбург 1:2

1:0 Алкантара - 7'

1:1 Есвайн - 29'

1:2 Хонг - 35'

Байерн: Улрайх, Щайнхарт, Алаба, Лам, Рафиня, Роде, Алонсо, Тиаго, Коста, Курт, Мюлер
Резерви: Щарке, Гаудино, Кимих, Хойберг, Вайраух, Грийн, Пол, Бенко, Лапе

Аугсбург: Хитц, Верхаег, Клаван, Баба, Хонг, Байер, Кор, Есвайн, Алтънтоп (Каюби - 37'), Вернер, Мьолдерс (Матавш - 42')