Байерн Мюнхен победи Интер само с 1:0 в приятелска среща, играна в китайския град Шанхай.

Германският шампион тотално надигра противника си, като един от най-добрите на терена бе новият Дъглас Коста. Баварците отправиха девет удара, срещу само един на "нерадзурите" през първото полувреме.

През втората част множеството смени в двата състава оказа сериозно влияние на темпото на игра и интересните ситуации намаляха драстично.

Байерн продължаваше да има предимство и играта често се водеше в половината на миланския тим. Десет минути преди края натискът на Байерн даде резултат и Марио Гьотце вкара единственото попадение след пас на Роде.

Статистиката в края на мача показа 17:2 удара в полаз на Байерн Мюнхен и 68% владеене на топката.

Много груба грешка на Чаби Алонсо още в първите секунди позволи на Ернанес да се отскубне, но неговият свиреп снаряд доведе само до корнер.

Баварците веднага отговориха с бърза атака отдясно. Дъглас Коста напредна и изведе Роберт Левандовски на стрелкова позиция, но Ханданович спаси диагоналния шут на поляка. После самият Коста стреля след финт, но не затрудни стража на италианците.

Интересното е, че в мача срещу Валенсия Коста действаше по левия фланг, докато тук Гуардиола го пусна отдясно. Бразилецът продължи да тормози защитата на "нерадзурите" и след нови два невероятни пробива снабди Томас Мюлер с добри пасове, но германецът на два пъти беше блокиран при ударите си.

Натискът на Байерн продължаваше. Левандовски пропусна след пас на Лам, а след това Мурило блрокира удар на Лам от голлинията. Малко преди паузата Дъглас Коста надбяга двама играчи на Интер и подаде на Мюлер, но диагоналният изстрел на германеца мина на педя от левия страничен стълб.

В началото на второто полувреме Байерн излезе с четирима нови футболисти, като на вратата застана взетия от Щутгарт Свен Улрайх, а най-добрият страж на планетата Мануел Нойер получи почивка.

Десетина минути след подновяването на играта Пиер-Емил Хойберг стреля опасно от пряк свободен удар, но след получения рикошет се стигна само до корнер. После Гьотце остави за Левандовски, но полякът още не беше настроил мерника си.

Вълшебен скрит пас от дълбочина на Тиаго Алкантара сюрпризира защитата на Интер, която пропусна включването на Себастиан Роде. Последният протегна крака си и прехвърли вратаря от трудна позиция, но топката не навести мрежата. Левандовски се пробва от петнайсетина метра срещу влезлия като резерва Каризо, но вратарят улови.

В 80-тата минута Байерн напълно заслужено превзе крепостта на Роберто Манчини. Себастиан Роде видя включването на Марио Гьотце и го намери с прекрасен пас. Трансферната цел на Ювентус остана сам срещу вратаря, финтира го и вкара на празна врата.

Интер можеше да изравни при една от малкото опасности в наказателното поле на Байерн в мача. В 91-та минута Гнукори отправи удар с глава след центриране от корнер, но Свен Улрайх спаси без особени проблеми.

Байерн Мюнхен - Интер 1:0

1:0 Марио Гьотце - 80'

Байерн: Нойер (Улрайх - 46'), Бенатия (Щайнхарт - 73'), Боатенг (Роде - 59'), Алаба, Лам (Хойберг - 41'), Алонсо (Кимих - 46'), Тиаго Алкантара (Гаудино - 67'), Бернат (Бенко - 46'), Дъглас Коста (Рафиня - 59'), Мюлер (Гьотце - 46'), Левандовски (Грийн - 73')

Интер: Ханданович (Каризо - 64'), Ранокия (Сантон - 63'), Мурило (Хесус - 40'), Димарко (Андреоли - 56'), Монтоя (Гнукори - 63'), Брозович, Ковачич (Ковачич - 69'), Кондогбия (Д'Амброзио - 46'), Ернанес, Паласио (Лонго - 56'), Икарди (Нагатомо - 69')

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/jgy9geEQuq8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>