Дълбоката резерва на Байерн Мюнхен Сердар Ташчъ излиза по 47 170 евро на минута на германския шампион, изчисли вестник "Билд".

След пристигането си на стадион "Алианц Арена" под наем на 1 февруари, футболистът на Спартак Москва получи само една възможност за изява и се издъни.

Това стана по време на трудната победа с 3:1 над Дармщадт, като Ташчъ допусна груба грешка при гола на "лилиите", които откриха резултата. Тогава бранителят беше сменен в 53-ата минута на мача.

Срещу Бенфика Сердар изобщо не намери място в групата на Байерн и беше единственият здрав футболист на тима, отхвърлен от треньора Пеп Гуардиола.

За правата му Байерн плати 2.5 милиона евро на Спартак Москва и макар в договора му да има опция за закупуване, почти сигурно защитникът ще бъде върнат обратно през лятото.