Бенфика - Байерн Мюнхен, четвъртфинален мач-реванш на Шампионската лига. Стадион "Ещадио да Луж" в Лисабон, 21.45 часа българско време.
Групата на Байерн Мюнхен:
Вратари: Нойер, Улрайх, Щарке
Защитници: Мартинес, Алаба, Лам, Кимих, Бернат, Рафиня, Ташчъ
Полузащитници: Алонсо, Тиаго Алкантара, Дъглас Коста, Роде, Видал, Гьотце, Рибери, Коман
Нападатели: Левандовски, Мюлер, Грийн
Контузени: Бадщубер, Робен
Извън групата: Боатенг, Бенатия
Прогноза на Gol.bg:
Байерн Мюнхен излиза на португалска земя близо година след срамното поражение с 1:3 от Порто на същата фаза в надпреварата. Този път баварците разполагат с крехка преднина от първия мач и ще гостуват на Иберийския полуостров на реванша.
Баварският колос има добри показатели като гост на Бенфика - победа и две ремита. През 1976 и 1981 година двата мача на този терен завършват без голове, а през 1995 година мюнхенци печелят с 3:1.
Като цяло най-успешният германски клуб играе успешно в Лисабон, защото има победи с 5:0 и 1:0 над Спортинг, както и успех с 2:0 над Беленензеш. Единствената загуба на Байерн на португалска земя в 12 мача е именно споменатото поражение от Порто преди година.
Статистиката показва, че в предишните девет елиминационни срещи, в които Байерн е постигал победа у дома в първия мач, винаги се стига до щастлив край за тях. За отбелязване е обаче, че баварците нямат победа далеч от дома в последните си шест елиминационни срещи (три ремита и три поражения).
Бенфика има впечатляващи показатели срещу германци в евротурнирите - десет победи, седем равенства и само две поражения в общо 19 мача, като в 12 от тях дори не е допускал попадение.
Интересното е, че португалският клуб продължава напред в евротурнирите във всеки един от последните три случая, в които е губил първия мач като гост в елиминационна фаза.
"Орлите" разполагат със здрава защита, но голямата им звезда Николас Гайтан е с травма, а титулярният нападател Жонас пропуска мача заради наказание. Ще заложим на равенство, което би пратило германците на полуфиналите.
Резултат: Бенфика – Байерн Мюнхен 1:1








Скърцане и почукване под капака: Какво се опитва да ни каже колата?
Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
18-годишен загина при тежка катастрофа край Павел баня
Никити на Халкидики е на час и половина от Солун, превръща се в новата Ривиера
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Китайските зодии, които влизат в могъщата си ера
Джулия Робъртс и Дани Модър са все така неразделни след 24 години брак
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар21:14 | 13 апр 2016 г.
16:57 | 13 апр 2016 г.
16:46 | 13 апр 2016 г.
15:45 | 13 апр 2016 г.
15:38 | 13 апр 2016 г.
15:05 | 13 апр 2016 г.
15:01 | 13 апр 2016 г.
14:56 | 13 апр 2016 г.
14:55 | 13 апр 2016 г.
13:17 | 13 апр 2016 г.
Напиши коментар