Слабакът Ростов изненадващо удари Байерн Мюнхен с 3:2 в двубой от група "D" на Шампионската лига, игран на стадион "Олимп-2". Това е първи успех за руския клуб в турнира изобщо.

Германският шампион имаше тотално превъзходство през първото полувреме и поведе чрез Дъглас Коста, но малко преди почивката допусна грешка и Сардар Азмун изравни.

Втората част започна със съдийска грешка, защото Ростов получи право да изпълни дузпа при чист шпагат на Боатенг и Полоз вкара от бялата точка, но при една от следващите си атаки Байерн изравни чрез Хуан Бернат.

В средата на втората част Ростов сензационно вкара трети гол чрез Нобоа, разписал се от пряк свободен удар. Така руснаците събраха четири точки и се изкачиха на трето място, докато вторият Байерн остава с девет и почти сигурно няма да спечели групата си.

Баварците започнаха по-дейно и задържаха топката в половината на своя противник, но преди да изминат десетина минута игра руснаците можеха да поведат. Резервният вратар на гостите Свен Улрайх излезе неразчетено, Ерокин насочи топката с глава, но малко пред голлинията Хуан Бернат изчисти.

Момчетата на Карло Анчелоти постепенно вдигнаха оборотите и ситуациите си редуваха една след друга пред враттаа на домакините. Тиаго Алкантара шутира неточно, а после удари на Дъглас Коста, Ренато Санчес и Роберт Левандовски бяха блокирани.

Холгер Бадщубер отправи слаб, но много точен удар с глава, който накара Джанаев да реагира, а малко след това вратарят на Ростов спаси мощна тупалка на Ренато. После Коста би мощно, но високо.

В 35-ата минута обаче нямаше прошка и този път Дъглас Коста откри резултата. Джагаев се намеси след пробив и удар на Ренато Санчес, но бразилецът беше оставен непокрит и успя да промуши топката през купа от играчи.

Минута преди края на първата част Коста се превърна от герой в грешник, защото подари топката на противника. Сардар Азмун напредна, финтира Боатенг и матира Улрайх с технично изпълнение.

Веднага след почивката Филип Лам стреля покрай вратата, а секунди след това Ростов получи право да изпълни дузпа след спорно нарушение на Боатенг, който изчисти топката чисто от краката на Нобоа. Дмитрий Полоз застана зад топката и не сбърка.

Това обаче не стресна мюнхенци, които реагираха мигновено. Франк Рибери задържа в наказателното поле и подаде към Хуан Бернат, който разстреля вратаря на противника - 2:2!

В средата на второто полувреме обаче Ростов вкара трети гол - колкото за първите си 4 мача в групата. Кристиан Нобоа стреля технично от фаул и прати кълбото в десния ъгъл. Улрайх се хвърли, но изобщо не успя да стигне до топката.

Германците пробваха удари чрез Рафиня и Дъглас Коста, но те бяха олицетворение на безидейността в редиците им, защото стрелбите им бяха неточни и слаби. После влезлият като резерва Томас Мюлер засече с глава, но в обсега на вратаря.

В последната минута на редовното време Тиаго би мощно, но Джанаев спаси. Последва остро центриране на Рибери, но никой не засече в пеналта.

Ростов - Байерн Мюнхен 3:2

0:1 Дъглас Коста - 35'
1:1 Сардар Азмун - 44'
2:1 Дмитрий Полоз - 49', дузпа
2:2 Хуан Бернат - 52'
3:2 Кристиан Нобоа - 67'

Ростов: Джанаев, Мевля, Навас, Гранат, Калачев (Терентиев - 87'), Кудрясов, Ерокин, Гатчан, Нобоа, Азмун (Григориев - 82'), Полоз (Езатолахи - 93')

Байерн Мюнхен: Улрайх, Боатенг (Хумелс - 58'), Бадщубер, Бернат, Рафиня, Лам, Тиаго, Санчес (Мюлер - 73'), Коста, Рибери, Левандовски