Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен, сблъсък от 12-ия кръг на германската Бундеслига. Стадион "Алианц Арена", 19.30 часа българско време.
Групата на Байерн Мюнхен:
Вратари: Нойер, Улрайх, Щарке
Защитници: Боатенг, Хумелс, Мартинес, Бадщубер, Лам, Бернат, Рафиня
Полузащитници: Алонсо, Тиаго Алкантара, Рибери, Робен, Кимих, Видал, Коста, Ренато
Нападатели: Левандовски, Мюлер
Контузени: Коман, Грийн
Под въпрос: Мартинес, Видал
Прогноза на Gol.bg:
Байерн влиза в мача след две поредни поражения (срещу Дортмунд и Ростов), което със сигурност прави гостуването на Байер Леверкузен още по-интересно. Намиращите се в добро състояние гости се класираха за елиминационната фаза на Шампионската лига тази седмица и ще се опитат да задълбочат кризата на стадион "Алианц Арена".
В редиците на домакините се завръщат няколко основни фигури, които бяха контузени - Мануел Нойер, Хави Мартинес, Артуро Видал и Ариен Робен. В лазарета са само Кингсли Коман и Джулиан Грийн, докато Байер ще бъде без Ларс Бендер, Карим Белараби и Йоел Похянпало.
След загубата си в дербито срещу Борусия Дортмунд баварците паднаха от върха в Бундеслигата за първи път от 14 месеца. По-големият проблем обаче изглежда бездушната на моменти игра на тима, която е лишена от нужната агресия и обичайна за последните сезони бързина.
Байерн е вторият най-стар отбор в Бундеслигата, докато "аспирините" са вторият най-млад. Леверкузен е единственият тим в германския елит, на който Роберт Левандовски не е отбелязал гол.
От 74 изиграни мача между тези съперници шампионите имат 43 победи и 16 поражения, като срещите в Мюнхен почти винаги минават под диктовката на Байерн: 28 победи, 6 равенства и три загуби (през 1986, 1989 и 2012 година), при голова разлика 85:31.
Най-добрият вратар в света за последните години Мануел Нойер определено не обича мачовете срещу този съперник. Само срещу Щефан Кислинг стражът е получил цели 6 гола и само срещу "аспирините" е губил рекордните девет пъти.
Въпреки приличната форма на гостите и незадоволителната такава за домакините, момчетата на Карло Анчелоти са абсолютни фаворити в търсене на задължителната победа и ние ще им се доверим.
Резултат: Байерн Мюнхен - Байер Леверкузен 3:1







Разгорещени продавачи изпратиха диня по главата на клиент в Кюстендилско
Дни на православното кино в Созопол
ГЕРБ и ДБ все още пазят в тайна кандидат-президентите си
Доц. Иванов за GPS заглушителя: Използването на такова мощно устройство е престъпление
Надежда Йорданова: Отсъствието на България от "Коалиция на желаещите", е риск
Минчева: Няма как за 2-3 г. заплатите в България да стигнат тези в ЕС
Съдът пусна обвинения за отравяне на осем лешояда под парична гаранция от 3000 евро
Еднакви ли са двигатели в Audi RS и Lamborghini?
Япония прави наблюдението на водача задължително
Електрически Mercedes едва не предизвика трагедия в мол
Audi Q5 на старо – за какво да внимавате?
Камару Усман съветва Хамзат Чимаев да се качи в полутежка категория
България загуби от шампиона Казахстан в отборната надпревара на Световното по джудо
Аманда Серано оцеля в тежка битка и защити титлите си
Наоя Иноуе: Следващата година ще бъде най-голямото предизвикателство в кариерата ми
Сърбеж по скалпа и срещат ли се въшки все още?
НЗОК: Здравните вноски няма да се отразяват автоматично от 26 до 31 август
Противовъзпалителна диета – какво представлява и как да се храним, за да намалим възпалението?
FDA одобри първия автономен робот за вземане на кръв
Коментари
Напиши коментар21:31 | 26 ное 2016 г.
20:42 | 26 ное 2016 г.
20:31 | 26 ное 2016 г.
17:24 | 26 ное 2016 г.
16:11 | 26 ное 2016 г.
15:34 | 26 ное 2016 г.
14:46 | 26 ное 2016 г.
11:15 | 26 ное 2016 г.
11:13 | 26 ное 2016 г.
11:11 | 26 ное 2016 г.
Напиши коментар