Дармщадт игра прилично, но загуби с 0:1 от Байерн Мюнхен в мач от 15-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Йонатан Хаймес Щадион".

Шампионите не успяваха да се справят с подредената защита на последния в таблицата и едва в началото на втората част Томас Мюлер отправи първия точен удар в мача, но вратарят спаси.

Двайсетина минути преди края на редовното време Дъглас Коста вкара единствения гол със страховит снаряд от дистанция. Така Байерн събра 36 точки и се върна на върха, докато Дармщадт остава на дъното с осем пункта, допускайки седма поредна загуба.

Домакините започнаха вихрено и можеха да открият резултата още в първите секунди, но Тиаго Алкантара се хвърли смело пред топката и блокира снаряд на Марсел Хелер. На отсрещната врата Рафиня центрира по земя, но Есер улови.

Дармщадт отново погледна в предни позиции и хубав удар от въздуха на Хелер срещна тялото на бранител в червено. При изпълнението на корнера Розентал засече с глава, но покрай лявата греда.

Последваха доста скучни минути, в които двата тима си размениха по един неточен удар чрез Коста и Розентал. После Левандовски засече с глава, но неточно. При една доста спорна ситуация Матс Хумелс би над целта с глава и имаше претенции за дузпа, но реферът не забеляза как защитник в синьо закача световния шампион с крак.

Малко преди почивката Роберт Левандовски завъртя топката майсторски не само над стената, но и над напречната греда от фаул.

В началото на второто полувреме Байерн най-после стигна до точен удар към вратата на противника си, но Есер отрази шута отблизо на Томас Мюлер. На отсрещната врата Вранчич би неточно.

Двайсетина минути преди края на редовното време Дъглас Коста обра овациите с фантастично изпълнение от над 25 метра. Бразилецът изстреля топката с левачката и реализира с помощта на напречната греда!

В 77-ата минута Гондорф стреля много добре от пряк свободен удар, но Мануел Нойер се намеси, за да улови топката и при последвалата добавка!

До края гостите владееха инициативата и успяха да изковат ценна победа преди дербито на върха идната седмица с РБ Лайпциг.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/e5RqUOUWM0E" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Дармщадт - Байерн Мюнхен 0:1
0:1 Дъглас Коста - 71'

Дармщадт: Есер, Нимайер (Чолак - 78'), Зулу, Федецкий, Холанд, Вранчич, Гондорф, Сиригу, Розентал (Юнгвирт - 65'), Хелер, Шиплок (Обина - 91')

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Мартинес, Алаба, Рафиня, Видал (Рибери - 69'), Алонсо, Тиаго, Коста (Ренато - 92'), Мюлер (Кимих - 80'), Левандовски