Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер записа юбилейната си стотна "суха" мрежа в своя мач №181 в Бундеслигата за баварския колос.

Той го стори при победата с 2:0 над Инголщадт в събота, като успехът на шампионите постави нов рекорд в Бундеслигата.

За първи път даден отбор вкарва първия и втория си гол в един мач след 89-ата минута. Както е известно, Артуро Видал откри резултата в последната минута на редовното време срещу Инголщадт, а в 91-ата минута Ариен Робен удвои.

За играч на мача беше избран именно Видал, който спечели 72% от единоборствата си (второ постижение в срещата) и игра 115 пъти с топката (топ постижение).

Вече четири от шестте му гола за Байерн в Бундеслигата са били за откриване на резултата. Интересното е, че след срещата чилиецът призна, че неговата съпруга очаква третото им дете.