Домакинът Байерн Мюнхен завърши на последното четвърто място на приятелския турнир Ауди Къп, след като днес загуби с 0:2 от италианския Наполи на своя стадион "Алианц Арена".

Това беше пето поражение за германския хегемон в шестата му лятна контрола. Днес треньорът на баварците Карло Анчелоти пусна почти изцяло експериментален състав, с оглед предстоящия сблъсък с Борусия Дортмунд за Суперкупата на Германия в събота.

Формацията на германския първенец не започна зле и Тимъти Тилман спечели корнер след рикошет, но след това Фрюхтъл трябваше да спира Кайехон с помощта на Фридл.

В 14-ата минута Кулибали откри резултата, след като направи успешна добавка отблизо на отразения удар на Максимович. Малко по-късно Мертенс можеше да покачи, но стражът на германския хегемон реагира добре.

Десетина минути след почивката Кайехон намери Джакерини в наказателното поле и последният реализира с безпощаден удар в левия ъгъл. Последваха доста спокойни минути, в които мачът придоби по-скоро тренировъчен характер.

Най-интересното дойде след последния съдийски сигнал, когато целият стадион освирка бурно своите любимци.

Наполи - Байерн Мюнхен 2:0

1:0 Калиду Кулибали - 14'
2:0 Емануеле Джакерини - 55'

Наполи: Сепе (Рафаел - 46'), Максимович (Кирикеш - 61'), Кулибали, Маджо (Хисай - 61'), Гулам (Руи - 46'), Зиелински (Милик - 78'), Диавара (Жоржиньо - 61'), Хамшик (Рог - 46'), Кайехон (Алан - 61'), Мертенс (Паволети - 78'), Инсинье (Джакерини - 46')

Байерн: Фрюхтъл, Зюле (Авуджа - 77'), Май, Фридл, Кимих, Руди (Файн - 77'), Ренато, Видал (Толисо - 64'), Коман (Рибери - 64'), Тилман, Винцхаймер (Църницки - 64')