Байерн Мюнхен разби Майнц с 4:0 в двубой от четвъртия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Алианц Арена".

Баварците най-после показаха добра игра през този месец, давайки заявка за разгром още през първото полувреме. В него Ариен Робен прати топката два пъти в мрежата на гостите, но първото попадение беше записано на сметката на Томас Мюлер.

През второто полувреме два гола добави Роберт Левандовски, записал своя мач №100 за баварския колос в първенството. Интересното е, че "хеттрик" от асистенции записа Джошуа Кимих. Гредите пък попречиха на Байерн да вкара още голове в цели три случая, отказвайки Коман, Видал и Руди.

Така Байерн събра 9 точки и се изкачи на второ място в таблицата, докато Майнц е 14-и с три спечелени пункта.

Шампионите се втурнаха в предни позиции, но първата опасност беше създадена от гостите. Брозински пробва късмета си с удар извън наказателното поле, но спечели само корнер. Малко след това груба грешка на Видал в наказателното поле беше поправена в последния момент от Кимих.

Бяха изминали десетина минути игра, когато баварците откриха резултата при първата си добра възможност. Попадението падна доста куриозно - Томас Мюлер би с левачката, топката рикошира във вътрешната част на коляното на Арен Робен и мина между краката на Рене Адлер. Макар Робен да игра последен с топката, голът бе записан на Мюлер във всички официални източници.

Видал нанесе удар с глава в обсега на Адлер, след което Майнц сътвори мълниеносна контраатака. Куаисон излезе лице в лице с Мануел Нойер е стреля по диагонала към левия ъгъл, но най-добрият вратар на планетата за последните години спаси.

Байерн можеше да удвои аванса си, но направи два фрапантни пропуска отблизо в рамките на секунди, позволявайки на Адлер да блесне. Вратарят първо спаси шута на Робен с левачката, а после отказа и Видал в опита му за добавка отблизо.

Големият пропуск обаче дойде в средата на първата част, когато Робен напредна, пусна за свободния Кингсли Коман и французинът направи невъзможното от границата на малкия пеналт. Той стреля с левия крак, но вместо да прати кълбото в опразнената врата, разтресе напречната греда.

За да не остане по-назад, с куриозен пропуск се отличи и Роберт Левандовски. Полякът получи на добра позиция, но изобщо не успя да намери очертанията на вратата.

В 23-ата минута Робен успокои страстите, реализирайки второто си попадение в мача. Холандецът надбяга Диало и майсторски копна с десния крак покрай вратаря на противника след нова асистенция на Джошуа Кимих.

До края на първото полувреме шампионите видимо намалиха оборотите, но пет минути след почивката Байерн вкара трети гол. Кимих пусна към Томас Мюлер по дясното крило, той центрира към наказателното поле и там Роберт Левандовски се разписа в своя мач №100 за клуба в Бундеслигата.

В средата на втората част Мюлер стреля ефектно със задна ножица, а Левандовски не успя да направи успешна добавка с глава в близост до гредата. После Майнц се пробва на два пъти в предни позиции, но без успех.

Двайсетина минути преди края на редовното време Артуро Видал стреля с глава и накара Рене Адлер да спасява с една ръка. Топката се отби в напречната греда и малко след това беше изчистена. По-късно Рибери би технично, но Адлер отрази.

В 77-ата минута Роберт Левандовски вкара втория си гол в мача, а Кимих записа "хеттрик" от асистенции. Бекът центрира меко в наказателното поле и полякът засече с глава, за да намери долния десен ъгъл.

Малко след това Байерн нацели нова греда, като този път Себастиан Руди нацели левия страничен стълб в близост до сглобката. В 86-ата минута Майнц контраатакува, но Муто би покрай целта. Минута преди края пък Адлер спаси удар на Коман.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9r3PBLZyftU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Майнц 4:0

1:0 Томас Мюлер - 11'
2:0 Ариен Робен - 23'
3:0 Роберт Левандовски - 50'
4:0 Роберт Левандовски - 77'

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг (Зюле - 62'), Хумелс, Рафиня, Кимих, Видал (Руди -72'), Тиаго, Коман, Робен (Рибери - 62'), Мюлер, Левандовски

Майнц: Адлер, Балогун, Бел, Диало (Муто - 76'), Донати, Брозински (Гбамен - 65'), Фрай, Сердар, Йозтунали, Де Блазис (Латца - 46'), Куаисон