Херта шокира Байерн Мюнхен, правейки частичен обрат за равенството 2:2 в мач от седмия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Олимпиащадион". Така за втори пореден кръг мюнхенци изпуснаха аванс от два чисти гола.

Шампионите се опитаха да демонстрират някаква реакция след катаклизмите в клуба през последните дни и в началото успяха, защото откриха резултата в десетата минута чрез Матс Хумелс, а малко след почивката Роберт Левандовски удвои.

Точно тогава поотпусналият се Байерн получи звучен шамар, защото седем минути след гола на поляка "старата дама" вече бе успяла да изравни чрез Дуда и Саломон Калу, като при гола на последния реферът не забеляза докосване с ръка на Рекик.

В играта на гостите нямаше характерния контрол и нужното спокойствие, а берлинчани дори изглеждаха по-опасни и по-уверени в голяма част от второто полувреме. Равенството остави втория Байерн на пет точки зад лидера Борусия Дортмунд (19 пункта), а Херта е десети с девет точки.

Баварците натиснаха още от самото начало, но слаби удари с глава отправиха Франк Рибери и Хави Мартинес. След това Томас Мюлер получи много добра възможност в наказателното поле, но не уцели добре топката.

Преди изтичането на десетата минута гостите материализираха своето превъзходство. Джером Боатенг центрира много добре в наказателното поле и там колегата му от "сърцето на отбраната" Матс Хумелс реализира с глава малко пред точката на дузпата.

Четвърт час след началото се стигна до изключително комичен момент. Хави Мартинес изчисти пред крака на Дарида в наказателното поле на мюнхенци, но реферът Харм Озмерс отсъди дузпа след падането на футболиста на домакините. Уплашил се от бурните протести на играчите на Байерн, реферът пожела да изгледа повторение на ситуацията и отмени решението си.

При една от редките акции на "старата дама" Саломон Калу слаломира между няколко играчи на баварците и Дарида отправи шут, който беше блокиран. На отсрещната врата Роберт Левандовски копна технично покрай вратаря, но Щарк изчисти пред голлинията.

До края на първото полувреме Херта заигра по-прилично, но положенията бяха пред тяхната врата. Левандовски се измъкни и би покрай левия страничен стълб, а после неточен удар отправи и Хумелс.

Четири минути след почивката Байерн удвои преднината си чрез Роберт Левандовски, който спечели борбата за висока топка с Щарке след подаване на Толисо и вкара с левия крак в близкия ъгъл.

Радостта на баварците обаче беше твърде кратка, защото Херта се върна в мача при следващата си атака. Генки Харагучи буквално скри топката на четирима противникови футболисти и подаде на Ондрей Дуда, който вкара на празна врата.

Шокът за Байерн обаче дойде пет минути след това, когато Херта изравни от нищото при центриране в наказателното поле на противника. Рекик изпревари Толисо и си поведе с ръка, но реферът отново проспа ситуацията и Саломон Калу простреля Улрайх отблизо с левачката.

Баварците се вцепениха и малко след това дори можеха да се окажат догонващи. Калу получи пред границата на наказателното поле и стреля, но този път стражът на гостите се намеси. Ужасът за Байерн стана още по-голям, защото Рибери се самоконтузи и беше заменен принудително.

Чак в 78-ата минута Байерн отправи нов удар чрез Левандовски, но топката мина на повече от метър встрани от левия страничен стълб. Гостуващият отбор нямаше ясна идея как да превземе вратата на съперника и залагаше основно на хаотични центрирания, които обаче ставаха лесна плячка за Ярстайн и отбраната пред него.

Показателно за състоянието на Байерн беше действието на Кингсли Коман в добавеното време, когато французинът надбяга защитник в пеналта, но си поведе топката прекалено бързо и тя избяга на няколко метра от него...

Херта - Байерн Мюнхен 2:2

0:1 Матс Хумелс - 10'
0:2 Роберт Левандовски - 49'
1:2 Ондрей Дуда - 51'
2:2 Саломон Калу - 56'

Херта: Ярстайн, Щарк, Рекик, Платенхардт, Вайзер, Скелбред, Дарида (Лустенбергер - 80'), Дуда (Лазаро - 75'), Харагучи (Есвайн - 87'), Леки, Калу

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг (Зюле - 79'), Кимих, Алаба, Мартинес, Толисо, Рибери (Коман - 62'), Робен (Тиаго - 59'), Мюлер, Левандовски