Селтик игра смело, но загуби с 1:2 от Байерн Мюнхен в двубой от група "В" на Шампионската лига, игран на стадион "Селтик Парк".

Експерименталния състав на баварския колос успя да се оттегли на почивка след равностойно първо полувреме, в което Кингсли Коман откри резултата след груба грешка в защитата на "детелините".

През второто полувреме Байерн пропусна да удвои и малко по-късно Калъм Макгрегър изравни, оставайки лице в лице с Улрайх. Радостта на шотландците обаче беше твърде кратка, защото малко след това Хави Мартинес вкара с глава "кървав гол" заради получилата се аркада.

Успехът осигури на втория Байерн излизане от групата, защото два кръга преди края тимът има девет пункта на сметката си, с шест повече от третия Селтик. Лидер е ПСЖ с пълен актив от точки.

Гостите отправиха първия удар чрез Артуро Видал още в първата минута, но чилиецът все още не беше настроил мерника си и уцели зрител на трибуните. Малко по-късно "детелините" контраатакуваха отдясно и Армстронг получи златна възможност, но стреля покрай лявата греда от движение.

Момчетата на Брендън Роджърс имаха леко териториално предимство в първия четвърт час игра и продължаваха да действат много смело. Рафиня изчисти в наказателното поле, а след това Муса Дембеле шутира неточно след индивидуален пробив.

Алаба пробва снаряд от около 25 метра, но без никакъв успех. Такъв все пак дойде в средата на първата част, когато Кингсли Коман се възползва от грубата грешка на Боата в защита, финтира вратаря и вкара в долния десен ъгъл. Шотландците имаха претенции за игра с ръка на Коман, но реферът зачете гола.

Селтик не се отказа и преди да изтече половин час игра можеше да изравни след хубава акция през центъра, но в последния момент Алаба изби с върха на обувката си пред връхлитащия Дембеле. Малко преди почивката Толисо стреля ефектно със задна ножица пред вратата на домакините, но без успех.

Малко след подновяването на играта Свен Улрайх спаси Байерн от изравнително попадение, спасявайки добре пласирания удар на Армстронг. После Битън би точно от пряк свободен удар, но не затрудни стража на мюнхенци.

Баварската машина постепенно ускори скоростта и заигра доста по-активно. Хамес Родригес завърши с неточен шут прилична атака, а след това Гордън се намеси при далечния изстрел на Алаба.

В средата на втората част Хамес Родригес опита остро подаване в наказателното поле, но Боята се намеси блестящо. След това колумбиецът можеше да удвои, но неговият шут беше спасен с крак от Гордън.

Четвърт час преди края на редовното време Селтик напълно заслужено изравни резултата. Калъм Макгеръг беше изведен сам срещу вратаря от Джеймс Форест и провря топката между краката на Свен Улрайх.

Радостта на домакините обаче бе твърде кратка, защото малко след това Хави Мартинес върна аванса на своите, надскачайки Битън за високата топка след центриране на Алаба. Испанецът обаче пострада сериозно, защото получи аркада след сблъсък в главата на съперника.

Селтик - Байерн Мюнхен 1:2

0:1 Кингсли Коман - 22'
1:1 Калъм Макгрегър - 74'
1:2 Хави Мартинес - 77'

Селтик: Гордън, Боята, Битън, Тирней, Лустиг, Браун, Армстронг (Грифитс - 79'), Макгрегър, Форест, Синклеър (Рогич - 64'), Дембеле

Байерн Мюнхен: Улрайх, Зюле, Боатенг, Алаба, Рафиня, Толисо (Кимих - 83'), Мартинес, Видал (Руди - 59'), Коман, Робен (Тиаго - 94'), Хамес