Германският първенец Байерн Мюнхен ще получи допълнителни 10 милиона евро от.... мъката в Дортмунд и Лайпциг, гръмна вестник "Билд".
Както е известно, баварците останаха единственият представител на Германия в Шампионската лига този сезон, след като носителят на Купата на Борусия Дортмунд и вицешампионът РазенБалшпорт Лайпциг отпаднаха от турнира, продължавайки напред в Лига Европа. Допълнителните постъпления за мюнхенци ще дойдат от спонсори и от телевизионни права.
Германските участници си делят точно 70 милиона евро от приходите за телевизионни права. Половината от сумата се определя от мястото в крайното класиране на Бундеслигата за миналия сезон. Така Байерн получава 45% (16 млн. евро), РБ е с 35% (12 млн. евро), а Борусия - с 20% (7 млн. евро).
Втората половина от сумата се калкулира според изиграните мачове. Тъй като Борусия и РБ записват само 6 мача, те остават без планирани приходи от евентуално участие във фазата на елиминациите. Сметките показват, че само за осминафиналните си срещи Байерн ще прилапа с 6 милиона евро повече, в сравнение с миналия сезон. При достигане до финал, сумата ще стане над 10 милиона евро.







Нагло паркиране в София: Гаражи непрекъснато са блокирани
Сигнал от Бургас: Контейнер за боклук е оставен в центъра на ключово кръстовище
Най-актуалните тенденции при коледните украси за 2025 г.
Рецепта за коледни меденки с портокал и канела
Кели Кларксън най-лесно пише коледни песни
5 вълшебни билки, които спират косопада
Цветът на 2026 година е странен и успокояващ - разберете кой е той
Как бързо да направим домашно кисело зеле?
10 от най-великите творения на Zagato
Камионите Freightliner Cascadia ще виждат като хората
Вижте 128-годишната история на Rolls-Royce в 4-минутен клип
Без изненади - японски марки правят най-здравите нови автомобили
Брендън Морено недоволен от спирането на мача на UFC 323
Тръмп: Грандиозното UFC шоу пред Белия дом ще включва 8–9 шампионски двубоя
Али Юзеир се завърна в стил: зрелищен нокаут за по-малко от три минути на SENSHI 29
Мераб Двалишвили: „Ще се върна по-силен и ще си върна пояса“
Защо тялото ни търси тишината?
Селективен мутизъм: Когато думите на детето замръзват от страх
Какво е влиянието на епигенетиката при ендометриозата?
БАПЗГ организира протести в цялата страна от сряда заради ниските минимални заплати в последните проектобюджети
Коментари
Напиши коментар22:07 | 8 дек 2017 г.
21:42 | 8 дек 2017 г.
15:43 | 8 дек 2017 г.
15:27 | 8 дек 2017 г.
Напиши коментар