Байерн Мюнхен отново разгроми боксовата си круша Хамбургер, този път с 6:0 в среща от 26-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена". Така баварският колос постигна девета поредна домакинска победа над този съперник за първенство, вкарвайки му общо 51 гола.

Момчетата на Юп Хайнкес решиха всичко още до средата на първото полувреме, когато имаха класически аванс. Франк Рибери откри резултата, а голмайсторът на шампионата Роберт Левандовски добави две попадения. След почивката и другият ветеран Ариен Робен записа името си сред реализаторите, а десетина минути преди края на редовното време Рибери се разходи между защитата на съперника и вкара за втори път.

В заключителната част Байерн получи две дузпи, като първата беше пропусната от Роберт Левандовски. Полякът обаче се поправи в последната минута и заби своя стотен гол за мюнхенци в шампионата. Така лидерът Байерн събра 66 точки и запази разликата от 20 пред втория Шалке. Хамбургер остава предпоследен с 18 пункта.

Срещата започна с очакван домакински натиск на баварците, като снаряд на Давид Алаба в началото от фаул профуча покрай целта. В осмата минута обаче вратата на северняците беше превзета със съдействието на Готоку Сакаи. Той успя да изчисти точно пред крака на Ариен Робен, но подаде на Франк Рибери, който финтира вратаря и вкара в опразнената врата.

Шампионите удвоиха аванса си при следващата си опасна атака, когато Ариен Робен подаде вдясно за преподписалия своя договор тези дни Джошуа Кимих и вторият най-добър подавач в Бундеслигата този сезон сложи топката на главата на Роберт Левандовски. Голмайсторът на първенството нямаше какво друго да стори, освен да накаже Матения.

Разликата в резултата стана класическа седем минути след това, когато Левандовски вкара своя гол №22 за сезона в Бундеслигата, възползвайки се от асистенцията на Давид Алаба отляво. Всичко започна от дългия пас на Джером Боатенг, след който австриецът и полякът играха ефектно само с едно докосване.

Давид Алаба отново отправи неточен удар от фаул, а после шут на Джошуа Кимих беше спасен от Матения, като хубав поглед при паса показа Томас Мюлер. Байерн очевидно започваше и да играе в тренировъчен стил, защото Ариен Робен се изгаври с противника, стреляйки несполучливо към вратата директно от... корнер.

Малко след почивката Томас Мюлер можеше да отбележи много зрелищен гол с петичка, но топката мина покрай гредата. Четвъртият ол във вратата на гостите все пак стана факт десетина минути след подновяването на играта, когато Ариен Робен се възползва от грешка в защитата и вкара с мощен удар в левия ъгъл.

Последваха още две интересни атаки на домакините, при които влезлият като резерва Себастиан Руди шутира покрай целта, а след това Матс Хумелс би неточно. Ситуацията беше доста интересна, защото защитникът изпревари заелия по-добра позиция Левандовски.

Десетина минути преди края на редовното време 34-годишният Франк Рибери практически си подпечата новия договор с баварците, вкарвайки страхотен гол. Той слаломира между трима съперникови футболисти и матира Матения с технично изпълнение.

Малко по-късно Кириакос бутна Тиаго Алкантара в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Роберт Левандовски застана зад топката, в търсене на гол №100 за Байерн в Бундеслигата, но стреля високо!

Имаше време за още една дузпа, защото в 89-ата минута Костич блъсна Джошуа Кимих и Левандовски получи възможност за поправка. този път той стреля в горния десен ъгъл и не сбърка!

Байерн Мюнхен - Хамбургер 6:0

1:0 Франк Рибери - 8'
2:0 Роберт Левандовски - 12'
3:0 Роберт Левандовски - 19'
4:0 Ариен Робен - 55'
5:0 Франк Рибери - 81'
6:0 Роберт Левандовски - 90', дузпа

Пропусната дузпа: Левандовски (Байерн) - 86'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг, Алаба, Кимих, Мартинес, Видал (Толисо - 46') {Руди - 65'}, Рибери, Робен (Тиаго - 63'), Мюлер, Левандовски

Хамбургер: Матения, Кириакос, ван Дронгелен, Сакаи, Дикмайер (Яничич - 24'), Сантош, Юнг, Уолъс (Вагноман - 70'), Хънт (Джата - 87'), Костич, Шиплок