Байерн Мюнхен почти сигурно отново няма да стане шампион на собствения си стадион, след като Шалке спечели с 2:0 над Фрайбург днес (голове на Калиджюри в 63-ата минута от дузпа и Бургщалер в 73-та минута).

Както е известно, баварците излизат срещу Борусия Дортмунд в дербито на кръга от 19.30 часа българско време, но при победа ще имат "само" 17 точки аванс пред "миньорите", шест кръга преди края на сезона.

По този начин ще се спази традицията баварците да подпечатват спечелването на сребърната салатиера далеч от дома. В следващия кръг Байерн гостува на Аугсбург, докато Шалке играе в Хамбургер.

Има вариант момчетата на Юп Хайнкес все пак да станат шампиони за първи път в историята на стадион "Алианц Арена" в мача срещу Борусия Мьонхенгладбах на 14-и април. За целта обаче шампионите трябва да се издънят както днес, така и срещу Аугсбург идната седмица.