Байерн Мюнхен победи Севиля с 2:1 като гост в първи четвъртфинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Рамон Санчес Писхуан".

Андалусийци откриха резултата половин час след началото чрез Пабло Сарабиа, който си послужи с ръка, но реферът Даниеле Орсато не видя нищо нередно и зачете попадението. Пет минути след това още един играч на Севиля прати топката в мрежата, но този път Хесус Навас матира собствения си вратар при центрирането на Франк Рибери.

През второто полувреме игровото превъзходство на германския хегемон беше осезаемо и логично в 68-ата минута пълният обрат беше факт. Тиаго Алкантара се възползва от мекото подаване на Рибери и вкара с глава, като пред голлинията Ескудеро заби кълбото в собствената си врата.

Така Байерн сложи край на серия от пет поредни поражения на испанска земя. Реваншът е следващата сряда, като баварците се намират в отлична позиция да спрат негативната тенденция неизменно да отпадат от испански отбори в последните четири сезона на Шампионската лига.

Гостите влязоха малко по-добре в двубоя и още във втората минута Матс Хумелс нанесе удар с глава при изпълнение на корнер, но той не притежаваше нужната точност. Малко по-късно Франк Рибери проби леко вляво в наказателното поле и опита да шутира, но беше блокиран и спечели само корнер.

Томас Мюлер също реши да пробва късмета си с удар извън наказателното поле, но световният шампион не успя да намери очертанията на вратата. Домакините изненадващо бяха доста прибрани в своята половина и играта им нямаше нищо общо с тази срещу Барса през уикенда.

В средата на първото полувреме се стигна и до невероятен пропуск на Севиля при първата реална заплаха за Байерн. Сарабиа остана на чиста позиция при изцяло матирана защита на противник, но не успя да уцели вратата, докато Матс Хумелс правеше закъснял отчаян шпагат.

Постепенно момчетата на Винченцо Монтела станаха все по-инициативни и пресата им започваше да дава резултат. Тиаго Алкантара стреля точно при акция на баварците, но вратарят Сориа улови спокойно.

В 32-ата минута испанците нанесоха своя удар. Пабло Сарабиа получи чудесно подаване отляво от Ескудеро и простреля Улрайх с левия крак. Гостите имаха претенции за игра с ръка на голмайстора при спирането на топката в пеналта, но реферът не видя нарушение на правилата.

Само пет минути по-късно Байерн изравни с голяма доза шанс. Франк Рибери опита да намери свой съотборник в наказателното поле и Хесус Навас се опита да пресече, но заби топката в долния ляв ъгъл на собствената си врата.

Второто полувреме също започна на високи обороти,а Хави Мартинес предотврати почти сигурно попадение със смел шпагат в наказателното поле на своите. Последва продължителна акция на баварците, но тупалката на Хамес Родригес беше лишена от точност.

Последва доста дълъг период от спокойни минути, в които германците разиграваха своя опонент в неговата половина, но така и не можеха да постигнат острота в действията си.

Така се стигна до 66-ата минута, в която Байерн създаде първата си реална голова възможност в мача след много добра атака отдясно. Томас Мюлер центрира към далечната греда, където Хави Мартинес стреля от движение с левачката, но стражът на домакините спаси атрактивно.

Две минути след това Байерн нанесе втори удар. Франк Рибери центрира отляво към далечната греда, където Тиаго Алкантара успя да намери топката с глава и да я прати във вратата с помощта на Ескудеро.

Байерн продължи да натиска, като първо ударът от движение на Мюлер се оказа неточен, а след това Сориа отрази бомбения шут на Хамес. Десетина минути преди края Севиля се събуди, но Нзонзи би мощно, но покрай десния страничен стълб. Последва канонада към Улрайх, но изстрелите на домакините нямаха нужната точност.

Двата отбора си размениха по още една опасна атака - първо Сандор Рамирес загря ръкавиците на Улрайх, а след това хубавият фалцов удар на Роберт Левандовски профуча покрай дясната греда.

Севиля - Байерн Мюнхен 1:2

1:0 Пабло Сарабиа - 32'
1:1 Хесус Навас - 37', автогол
1:2 Тиаго Алкантара - 68'

Севиля: Сориа, Ленгле, Кяер, Ескудеро, Навас, Нзонзи, Писаро, Сарабиа, Кореа (Сандро - 78'), Васкес, Бен Йедер (Муриел - 80')

Байерн Мюнхен: Улрайх, Боатенг, Хумелс, Бернат (Рафиня - 46'), Кимих, Мартинес, Тиаго, Видал (Хамес - 36'), Рибери (Робен - 79'), Мюлер, Левандовски