Тотнъм излъга Байерн Мюнхен с дузпи и вдигна трофея "Ауди Къп".

Редовното време завърши със зрелищно равенство 2:2, което наложи изпълнение на наказателни удари. При тях англичаните бяха по-хладнокръвни и в крайна сметка се поздравиха с победата и грабнаха първи трофей за сезона.

Срещата предложи страхотен футбол. Тотнъм дръпна с 2:0 след голове на Ламела (19) и Кристиан Ериксен (59), но домакините успяха да изравнят, като точни бяха Ян-Фите Арп (62) и Алфонсо Дейвис (82).

При дузпите лондончани победиха с 6:5. Трябва да се отбележи, че Нико Ковач започна мача с повечето си резерви, което се отрази на играта на отбора му до средата на второто полувреме. Тогава Байерн се разигра и логично се върна в срещата.

Неприятна контузия пък получи Кингсли Коман, който престоя броени минути на терена, преди да бъде заменен с болки в коляното.