Байерн (Мюнхен) постигна важна победа с 3:2 при визитата си на гръцкия гранд Олимпиакос в Пирея, като това стана в среща от Група "В" на Шампионската лига.

След този мач отборът на Нико Ковач продължава да има пълен актив от точки и е с 9 пункта след три победи в груповата фаза на турнира и на практика си осигури комфортна преднина пред втория в таблицата Тотнъм.

Изненадващо домакините поведоха в резултата след гол на Ел Араби в 23-ата минута, но Левандовски обърна развоя на срещата.

Полякът се разписа в 34-ата и 62-ата минути след асистенции на Мюлер, за да довърши клетите гърци. В 75-ата минута и Толисо записа името си сред голмайсторите.

За домакините второто попадение бе дело на Гилерме в 79-ата минута.

Срещата между двата тима започна с добро темпо, а Байерн се опитваше да наложи натиск над противника си още от първата минута.

За нещастие на германския шампион обаче домакините бяха тези, които първи стигнаха до попадение при една от по-опасните си атаки.

В 23-ата минута Тсимикас центрира прекрасно на далечната греда и Ел Араби с глава насочи топката към близкия ъгъл.

И макар Нойер да се намеси кълбото бе във вратата и попадението зачетено.

Байерн обаче бързо отговори на предизвикателството и още в 34-ата минута стигна до изравнителен гол чрез Левандовски.

След удар на Мюлер стражът на домакините изби топката, но при добавката поляка бе безкомпромисен.

До почивката така и не се стигна до повече попадения.

Второто полувреме започна добре за гранда от Мюнхен и в 62-ата минута Левандовски вкара второто си попадение в мача, за да обърне резултата в полза на своя отбор.

Мюлер свали центрирана от Коутиньо топка за полския стрелец, който я добута във вратата от близка дистанция.

В 75-ата минута и Толисо се разписа за гостите след удар от границата на наказателното поле.

Силите на домакините стигнаха и за още един гол чрез Гилерме в 79-ата минута, а до края нямаше повече попадения.

Олимпиакос - Байерн 2:3
1:0 Ел Араби 23
1:1 Левандовски 34
1:2 Левандовски 62