Хегемонът Байерн Мюнхен срази Айнтрахт Франкфурт с 5:0 в двубой от петия кръг на германската Бундеслига.

Над всички за кой ли път беше голмайсторът на европейския шампион Роберт Левандовски. Той остана на терена 67 минути, но те му бяха напълно достатъчни, за да забие хеттрик.

Полякът получи заслужена почивка в средата на второто полувреме, а малко след излизането му от игра резервата Лерой Сане окончателно ликвидира интригата с четвърто попадение за своите. В 90-ата минута Джамал Мусиала оформи крайния резултат.

Търсещият своята девета поредна титла в Бундеслигата Байерн събра 12 точки и остана на втора позиция, докато Айнтрахт е шести с осем пункта.

Началото на стадион "Алианц Арена" беше доста динамично и атаките се редуваха към двете врати. Логичното все пак се случи в десетата минута, в която голмайсторът на всички турнири от миналия сезон Роберт Левандовски вкара с левачката в долния десен ъгъл след пас на Кингсли Коман.

Към средата на първото полувреме Левандовски отново наказа "орлите", този път с глава. Нападателят се извиси около границата на малкия пеналт при изпълнение на корнер от Джошуа Кимих и насочи кълбото в долния ляв ъгъл.

Полякът можеше да оформи своя хеттрик половин час след началния съдийски сигнал, но отправи рядко виждан за неговите високи стандарти нескопосан шут. Не след дълго той би много майсторски с левия крак от неудобна позиция, но вратарят Кевин Трап спаси.

Домакините имаха претенции за игра с ръка на Хасебе в наказателното поле след пробив на Дъглас Коста, но реферът Маркус Шмидт не се трогна от ситуацията, след като я изгледа на няколко повторения. Точно преди паузата пък Цубер блокира тупалката отблизо на Томас Мюлер.

Франкфуртци отправи два неточни удара след почивката, като в същото време Байерн продължава да атакува. След час игра Левандовски все пак оформи своя хеттрик, вкарвайки този път с десния крак след отличното извеждащо подаване на Коста.

Невероятен пропуск малко по-късно направи Люка Ернандес, озовал се напълно сам в наказателното поле на гостите след отличния пробив отляво на Кингсли Коман. Защитникът засече от движение, но учудващо как не успя да уцели вратата.

Влезлият като резерва Лерой Сане също записа името си сред реализаторите, като той го стори пет минути след появата си на терена. Техничарят напредна, навърза двама съперници и отправи точен удар в горния ляв ъгъл.

Десетина минути преди края на мача Мануел Нойер поправи груба грешка на Буна Сар, върнал неразчетено назад. Капитанът хукна пред погледа на Бас Дост и изби кълбото буквално от голлинията. На отсрещната врата Леон Горецка излезе сам срещу Трап, но се опита да го прехвърли неуспешно.

17-годишният Джамал Мусиала оформи крайния резултат в последната минута, правейки добавка на блокирания удар на Горецка отблизо.

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 5:0
1:0 Роберт Левандовски - 10'
2:0 Роберт Левандовски - 26'
3:0 Роберт Левандовски - 61'
4:0 Лерой Сане - 73'
5:0 Джамал Мусиала - 90'