Европейският шампион Байерн Мюнхен се класира за елиминациите на Шампионската лига, побеждавайки Залцбург с 3:1 в двубой от група "А".

"Биковете" отново играха смело срещу хегемона на Европа и имаха дори повече точни удари през първата част на стадион "Алианц Арена", но малко преди паузата Роберт Левандовски откри резултата.

Вьобер си вкара автогол след почивката, а в средата на втората част Лерой Сане направи аванса на мюнхенци класически. Интересното е, че две минути по-рано Марко Рока получи червен картон и остави домакините с човек по-малко. После Бериша върна едно попадение, но то не промени нищо.

След 15-ата си поредна победа (нов рекорд) в Шампионската лига Байерн събра пълен актив от 12 точки и спечели групата си. Залцбург е на дъното с една точка.

Срещата започна с едноминутно мълчание заради смъртта на легендата на световния футбол Диего Марадона, който беше покосен от инфаркт на 60-годишна възраст.

Гостите създадоха първата интересна ситуация чрез Мохамед Камара, но неговият далечен шут не затрудни Мануел Нойер. Не след дълго Серж Гнабри можеше да открие резултата, но би встрани от целта.

Беше изминал четвърт час игра, когато Мергим Бериша изпорти невероятно положение, излизайки лице в лице с Нойер. Енок Мвепу пробва добавка, но без никакъв успех.

Роберт Левандовски отправи неточен удар с глава, а по-късно гостите профукаха нова отлична възможност. Този път Доминик Собослай излезе на прекрасна позиция, но стреля много високо.

Австрийците имаха повече точни удари през първото полувреме, но не ги реализираха и в 42-ата минута Левандовски откри резултата. Роберт се оказа на точното място и направи добавка отблизо след спасения изстрел на Томас Мюлер.

Седем минути след почивката Байерн удвои преднината си след автогол на Максимилиан Вьобер. Той се опита да блокира удара на Кингсли Коман, но изненада собствения си вратар.

В средата на второто полувреме хегемонът на Германия и Европа остана с човек по-малко, тъй като Марко Рока получи втори жълт картон заради балтия срещу Златко Юнузович и беше изгонен.

Това очевидно не смути баварците особено защото две минути след това те направиха аванса си класически чрез Лерой Сане, получил асистенция от Коман. Веднага след това блесна и Нойер заради невероятно двойно спасяване срещу Бериша и Койта.

Байерн игра на изкуствена засада пет минути по-късно и това изигра лоша шега на отбраната пред Нойер, защото Бериша остана сам срещу Ману след слабо центриране отдясно и вкара без проблеми. Ситуацията беше проверене детайлно от VAR заради тънка засада, която обаче не беше маркирана и голът беше зачетен.

Гостите опитаха да стигнат до още едно попадение и сътвориха няколко опасни акции, но крайният резултат се запази в този вид.

Байерн Мюнхен - Залцбург 3:1

1:0 Роберт Левандовски - 42'
2:0 Максимилиан Вьобер - 52', автогол
3:0 Лерой Сане - 68'
3:1 Мергим Бериша - 73'