Байерн Мюнхен разгроми Вердер Бремен с 3:1 като гост в двубой 25-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Везерщадион".

Първенецът на Европа и света доминираше напълно и постигна убедителен успех, който имаше и историческа стойност. Причината е, че през второто полувреме футболист №1 на планетата Роберт Левандовски заби своя гол №268 в германския елит, изравнявайки се с голмайстор №2 в Бундеслигата Клаус Фишер.

Преди това Леон Горецка бе открил резултата в средата на първото полувреме, а Серж Гнабри удвои десетина минути преди паузата. Интересното е, че Левандовски уцели и три греди през втората част. Пет минути преди края Никлас Фюлкруг вкара потечен гол за "бременските музиканти".

Лидерът Байерн Мюнхен събра 58 точки и води с пет на втория РБ Лайпциг, който играе утре. Вердер е 12-и в таблицата с 30 пункта.

Момчетата на Ханзи Флик наложиха типичната си преса още от самото начало, но техният опонент се справяше с дружни усилия. Изненадващо Вердер отправи първия удар чрез Лудвиг Аугустинсон, но вратар №1 в света Мануел Нойер не бе затруднен.

Серж Гнабри стреля покрай вратата на съперника при първата интересна ситуация за гостуващия отбор, а по-късно страхотно воле на Джошуа Кимих мина покрай напречната греда.

Шампионите откриха резултата в 22-ата минута след изпълнение на корнер. Томас Мюлер отклони с глава към далечната греда, където Леон Горецка отправи много тежък удар с глава, разписвайки се за четвърти път през кампанията.

Байерн са развихри след гола и подложи противника на свиреп натиск. Мюлер бяха Гнабри неточни, а след това Серж уцели гредата от трудна позиция, макар да беше маркирана засада. Все пак в 35-ата минута Гнабри матира Вердер след прекрасна многоходова акция и пас на Мюлер.

Десетина минути след почивката Роберт Левандовски уцели гредата с глава и все още се разминаваше с гол №268 в Бундеслигата, който щеше да го превърна във втория най-добър реализатор в шампионата.

Преди да изтече час игра полякът имаше още две страхотни възможности. При първата от тях вратарят Павленка спаси с крак, а след това отби кълбото в напречната греда. Логичното все пак се случи в средата на второто полувреме, когато Левандовски вкара отблизо след изпълнение на корнер.

Левандовски нацели гредите за трети път днес в 78-ата минута, а малко след това голям пропуск направи и Серж Гнабри.

Байерн отново не записа "суха мрежа" и пет минути преди края на редовното време клубът от Бремен намали. Вердер сътвори бърза контраатака, при която Буна Сар покри измъкналия се напред Милот Рашица. Нойер спаси удара на нападателя, но нямаше какво да стори при добавката на колегата му Никлас Фюлкруг.

Вердер Бремен - Байерн Мюнхен 1:3

0:1 Леон Горецка - 22'
0:2 Серж Гнабри - 35'
0:3 Роберт Левандовски - 67'
1:3 Никлас Фюлкруг - 85'