Футболист №1 на планетата за 2020 година Роберт Левандовски се бетонира като фаворит №1 за спечелване на Златната обувка след 22-минутния хеттрик срещу Щутгарт в събота.

Стрелецът на Байерн Мюнхен вече има невероятните 35 попадения на сметката си в Бундеслигата този сезон, което прави 70 точки.

Зад него се нареждат Лионел Меси (Барселона, 46 точки) и Кристиано Роналдо (Ювентус, 46 точки). Шесткратният носител на Златната топка се отчете с две попадения при гръмката победа с 6:1 над Реал Сосиедад и се изравни с португалеца, който стана за резил срещу слабака Беневенто.

Четвърти в листата са Ерлинг Халанд (Борусия Дортмунд) и Андре Силва (Айнтрахт Франкфурт). Двамата имат по 42 точки. Шести с 40 точки е Килиан Мбапе от ПСЖ.