Байерн Мюнхен на Юлиан Нагелсман продължава да разочарова в предсезонната подготовка.

Насред "Алианц Арена" баварците бяха разбити с 0:3 от Наполи и така продължават без победа под ръководството на новия си треньор.

Преди това германският хегемон загуби от Борусия Мьонхенгладбах с 0:2 и Кьолн (2:3) и направи 2:2 с Аякс.

Наполи вкара и трите си гола след почивката. Два пъти се разписа Виктор Осимхен (69, 71), крайния резултат оформи Зинедин Машаш в 85-ата минута.

В проверката Нагелсман използва всичките си звезди, начело с голмайстора Роберт Левандовски, Кингсли Коман, Лерой Сане, Леон Горецка и др.

Друга неприятна новина за шампиона на Германия бе контузията на Коман, който напусна терена още в 9-ата минута.

На 6 август Байерн започва новия сезон с гостуване на Бремер за Купата на Германия, а на 13 предстои визита на Гладбах в среща от 1-ия кръг на Бундеслигата.

Байерн – Наполи 0:3

Голмайстори: 0:2 Осимнех (69, 71), 0:3 Машаш (85)