Байерн Мюнхен завърши седмицата с нова изразителна победа – 5:0 у дома срещу Херта Берлин. Само дни след като сразиха с 12:0 Бремер за Купата на Германия, момчетата на Юлиан Нагелсман не оставиха много шансове и на столичани. Роберт Левандовски (35, 70, 84) продължи наказателната си акция в Бундеслигата с хеттрик и постигна лично постижение, тъй кат осе разписа в 13-ти пореден мач в първенството. Точни тази вечер бяха още Томас Мюлер (6) и 18-годишният Джамал Мусиала, който вкара за първи път в елита на Германия.

Така след 3 изиграни мача Байерн Мюнхен се изравни по точки с Байер Леверкузен и Фрайбург на върха в класирането. Трите тима имат по 7, но водят „аспирините“ заради по-добрата си голова разлика – 9:2 срещу 9:3 за Байерн.

Байерн започна силно срещата и от самото начало пое контрола над топката. Още в 6-та минута Томас Мюлер даде аванс на тима си след като получи подаване от Алфонсо Дейвис и от границата на наказателното поле направи 1:0.

По-добрата игра на баварците продължи и в 35-та минута гол на Роберт Левандовски бе отменен първоначално заради засада. След намесата на ВАР обаче попадението бе зачетено и така полякът записа нов личен рекорд, след като се разписа в 13-ти пореден мач в Бундеслигата. До края на полувремето Байерн можеше и да увеличи преднината си, но Серж Гнабри и Йошуа Кихим пропуснаха изгодни положения.

Още в началото на второто полувреме Байерн на практика реши всичко в мача. В 49-та минута 18-годишният Джамал Мусиала намери пространство за удар и от границата на наказателното поле направи 3:0. Това бе дебютен гол за младока в Бундеслигата.

След още няколко пропуска в 70-та минута Байерн отбеляза и четвърти гол. Лирой Сане изведе Роберт Левандовски сам срещу вратаря на гостите и полякът с лекота реализира второто си попадение в срещата. Пет минути по-късно Лева можеше да оформи и хеттрика си, но Александер Шволов отрази прекрасно насочения му удар.

Малко след това Лева не успя да реализира след нов опит, но в 84-та минута и това се случи. Левандовски стигна до отбита в малкото наказателно поле топка и с глава я довкара в мрежата за крайното 5:0. Това бе пети гол за Лева от началото на сезона.

Байерн Мюнхен – Херта 5:0

1:0 Томас Мюлер 6‘

2:0 Роберт Левандовски 35‘

3:0 Джамал Мусиала 49‘

4:0 Роберт Левандовски 70‘

5:0 Роберт Левандовски 84‘

Байерн Мюнхен: Нойер, Станишич (81 – Сар), Упамекано (46 – Нианзу), Зюле, Дейвис, Кимих, Горецка, Мусиала (61 – Сане), Мюлер (81 – Чупо-Мотинг), Гнабри (67 – Коман), Левандовски

Херта: Шволов, Мителщад, Щарк, Боята, Зеефаук (61 – Клюнтер), Тузар, Аскисибар, Сердар (79 – Дарида), Йоветич (20 – Дилросун), Люкебакио (61 – Белфодил), Зелке (60 – Рихтер)