Байерн Мюнхен размаза Бохум със 7:0 в среща от петия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

Германският хегемон си свърши задачата в рамките на 26 минути още през първото полувреме, когато вратата на съперника поразиха Лерой Сане, Джошуа Кимих, Серж Гнабри и клетият Василиос Ламбропулос, вкарал си пародиен автогол.

В средата на второто полувреме пък Байерн на два пъти сътвори история в рамките на четири минути. Роберт Левандовски стана първият футболист в Бундеслигата, който бележи в 13 поредни домакински мача. След това Кимих записа първия си "дубъл" в мач за първенство.

Двайсетина минути преди края на редовното време Ерик Максим Чупо-Мотинг също записа името си на таблото, макар от третия си опит в рамките на три секунди. Така Байерн събра 13 точки и излезе на върха в класирането, докато Бохум вече е предпоследен с три пункта.

Шампионите създадоха първата опасност само няколко секунди след началния съдийски сигнал, но в последния момент Роберт Левандовски беше блокиран. Малко след това Серж Гнабри шутира над целта.

В 17-ата минута Лерой Сане откри резултата след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Той завъртя топката майсторски над стената и намери долния десен ъгъл.

Защитата на Бохум се справи при близкия удар на Гнабри, но в 27-ата минута капитулира при центрирането отляво на Сане. Джошуа Кимих овладя около точката на дузпата и след леко завъртане порази вратата на противника.

Сане пропусна да вкара втория си гол, но малко след изтичането на половин час игра Гнабри направи аванса на своите класически. Той беше изведен от дълбочина, пое добре и намери долния ляв ъгъл.

Голмайстор №1 на Бундеслигата и втори най-добър реализатор в историята на първенството Роберт Левандовски беше доста пасивен за стандартите си, но към края на първата част беше близо до гола. Защитникът Бела-Котчап обаче внимаваше и изби в корнер, при чието изпълнение Томас Мюлер би неточно с глава.

Точно Мюлер и Левандовски косвено забиха четвъртия гол във вратата на Бохум в 43-ата минута. Защитникът Василиос Ламбропулос изпревари полския нападател на баварците, но матира собствения си вратар, вкарвайки си комичен автогол.

Хегемонът видимо се смиляваше над своя клет опонент при подновяването на играта, защото в атаките вече нямаше нужната агресия и креативност. Кимих беше блокиран, а след това Сане първо би неточно, а после - в ръцете на вратаря Риман.

Беше изминал час игра, когато Левандовски все пак се разписа и не остана "капо" в мача. Попадението на поляка беше историческо, защото той стана първият футболист в историята на Бундеслигата, който вкарва неизменно в 13 поредни домакински мача. Досега той делеше първото място с Юп Хайнкес и покойния Герд Мюлер, които имат по 12 поредни "голови" домакински мача.

Още един исторически момент беше отбелязан в 65-ата минута, когато Джошуа Кимих записа първия си мач в Бундеслигата с два отбелязани гола. Универсалният боец получи от Леон Горецка и изкусно преодоля вратаря Риман с технично отиграване.

Ганвула пропусна златен шанс да вкара почетен гол за Бохум четвърт преди края на редовното време в период, когато на терена вече се появиха куп резерви на Байерн. Така дойде 79-та минута, в която Ерик Максим Чупо-Мотинг вкара куриозен гол - той беше блокиран два пъти и в третия си опит в рамките на три секунди реализира атрактивно от въздуха.

В 87-ата минута Томас Мюлер направи успешна добавка, но попадението беше отменено заради много тънка засада.

Байерн Мюнхен - Бохум 7:0

1:0 Лерой Сане - 17'
2:0 Джошуа Кимих - 27'
3:0 Серж Гнабри - 32'
4:0 Василиос Ламбропулос - 43', автогол
5:0 Роберт Левандовски - 61'
6:0 Джошуа Кимих - 65'
7:0 Ерик Максим Чупо-Мотинг - 79'