Байерн Мюнхен трябваше да се потруди доста, за да победи с 2:1 у дома Майнц. Гостите поведоха в резултата в 22-та минута с гол на Карим Онисиво, но баварците изковаха третия си пореден успех след попадения след почивката на Кингсли Коман (53) и Джамал Мусиала (74).

С този успех Байерн се възползва по най-добрия начин от издънката на Борусия Дортмунд (1:1 като гост на Бохум) и увеличи преднината си на върха в класирането. Хората на Юлиан Нагелсман имат 37 точки, с 6 повече от Борусия Дортмунд. Майнц е на осмата позиция с 21.

Очаквано, Байерн пое контрола върху топката от първия съдийски сигнал и упражни натиск. Постепенно гостите успяха да изтласкат противника далеч от наказателното си поле и в 20-та минута имаха претенции за дузпа. Първоначално реферът подмина с лекота ситуация, но след това прекъсна играта, за да се консултира с ВАР. В крайна сметка Бенямин Кортус така и не посочи бялата точка.

Въпреки това в 22-та минута Майнц все пак поведе. След продължителна атака Буркард бе намерен в наказателното поле с гръб към вратата, копна топката към далечната греда, където Карим Онисиво с глава реализира за 1:0.

До края на полувремето Байерн вдигна оборотите и въпреки създадените положения, не успя да реализира. В 33-та минута Томас Мюлер си намери пространство за удар в наказателното поле, но Робин Центнер отрази. В заключителните минути и Коман изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран.

Второто полувреме започна по вкуса на баварците, които изравниха резултата в 53-та минута. Корентен Толисо изведе зад защитата на гостите Кингсли Коман, който стреля мощно между краката на Центнер и изравни резултата.

Силните минути на Байерн продължиха и след няколко изгодни ситуации все пак вкараха гол в 74-та минута. Джамал Мусиала получи топката на границата на наказателното поле, настрои си я на десния крак и с прекрасно насочен удар по диагонала направи 2:1. Така младокът се разписа във втори пореден мач за Байерн, след като през седмицата отбеляза последния гол при победата с 3:0 над Барселона.

До края баварците задържаха крехката си преднина и записаха третата си поредна победа в Бундеслигата.

Байерн Мюнхен - Майнц 2:1
0:1 Карим Онисиво 22’
1:1 Кингсли Коман 53’
2:1 Джамал Мусиала 74’

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Упамекано, Ернандес (65 - Зюле), Мусиала (82 - Нианзу), Толисо (65 - Рока), Дейвис, Коман, Мюлер, Сане (65 - Гнабри), Левандовски

Майнц: Центнер, Ниакате, Хак, Бел, Щах (82 - Щьогер), Видмер, Карикол, Лий (64 - Боетиус), Борейро (82 - Тауер), Онисиво (75 - Небел), Буркард (65 - Ингвартсен)