Байерн Мюнхен надигра трудно с 3:2 у дома Лайпциг и записа трета поредна победа. Баварците повеждаха три пъти в резултата и в крайна сметка стигнаха до изключително ценните три точки.

Томас Мюлер (12) даде аванс за тима на Юлиан Нагелсман, а малко след това Адриан Силва (27) изравни. Малко след това гол на Мюлер беше отменен, а Роберт Левандовски (44) изведе отново тима си напред в резултата. След почивката Кристофър Нкунку (53) отново изравни, а Йошко Гвардиол (58) си вкара автогол и донесе успеха на Байерн.

С него баварците продължават да са на върха в класирането с 52 точки. Борусия Дортмунд е втори с 43 и мач по-малко. Лайпциг е на 7-та позиция с 31.

Двубоят започна с положения и пред двете врати, като първият шанс се откри за гостите. Дани Олмо обаче стреля над гредата. В 12-та минута Байерн поведе. Лайпциг сгреши при изнасянето на топката и Левандовски изскочи сам срещу Гулачи. Вратарят на гостите отрази удара на поляка, но Томас Мюлер се бе пласирал добре и на празна врата нямаше как да сбърка.

Лайпциг не се смути особено и Олмо имаше още две изгодни ситуации за гол. Това обаче стори Адриен Силва в 27-та минута. Голмайстора на Лайпциг бе на върха на атаката след грешка на Толисо и отблизо реализира за 1:1.

Последваха силни минути за Байерн, като Мюлер тества рефлексите на Гулачи, а малко след това Коман удари греда. В 36-та минута Мюлер реализира за 2:1 след удар с глава, но голът беше отменен заради нарушение на Левандовски срещу Гвардиол секунди по-рано.

До края на полувремето Байерн все пак отново вкара. Коман проби по лявото крило и центрира, а Левановски с глава нямаше как да сбърка на метри от вратата - 2:1 за баварците.

Второто полувреме започна отново обещаващо и в 53-та минута Нкунку изравни отново резултата. Французинът бе изведен сам срещу Мануел Нойер и хладнокръвно отбеляза за 2:2.

След още 5 минути Байерн поведе за трети път в мача. Гнабри проби и центрира от дясното крило, топката се отклони в тялото на Гвардиол и влетя в мрежата на Лайпциг - 3:2. Малко след това Левандовски пропусна да реши всичко в мача. Гостите отговориха с опасен удар на Собослай в 72-та минута, но Нойер се намеси обещаващо.

В 82-та минута Нойер трябваше да се намесва отново решаващо. Емил Форсберг бе намерен в наказателното поле, първият му удар бе блокира, но топката отново се върна в него. Шведът отново стреля, но този път Нойер бе последната преграда пред гола.

Байерн Мюнхен - Лайпциг 3:2
1:0 Томас Мюлер 12'
1:1 Андре Силва 27'
2:1 Роберт Левандовски 44'
2:2 Кристофър Нкунку 53’
3:2 Йошко Гвардиол 58’-автогол

Байерн Мюнхен: Нойер, Павар, Зюле, Ернандес (73 - Упамекано), Гнабри, Кмих, Толисо (63 - Мусиала), Коман (85 - Нианзу), Мюлер (84 - Забицер), Сане, Левандовски

Лайпциг: Гулачи, Гвардиол, Орбан, Клостерман, Анхелиньо, Кампъл (46 - Собослай), Лаймер (61 - Айдара), Мулер (72 - Хенрихс), Олмо (61 - Форсберг), Нкунку, Силва (80 - Поусен)