Един от най-успешните и обичани треньори в историята на Байерн Мюнхен Ханзи Флик коментира състоянието на отбора.

Извелият баварския колос до невиждан триумф за максимално възможните шест трофея през сезон 2019/20 специалист е оптимист. Напоследък мюнхенци не играят добре, като това до голяма степен се дължи на кадровите им проблеми.

"Сега нещата не вървят оптимално за тях. Но качеството на отбора е налице. Юлиан Нагелсман е фантастичен треньор. Байерн ще намери пътя си. Аз смятам, че Байерн ще има успешна година", коментира Флик, който стана селекционер на Германия миналото лято.

Както е известно, Байерн падна с 2:4 от Бохум, после изтръгна 1:1 срещу Залцбург в Шампионската лига с гол в 90-ата минута, а при успеха с 4:1 срещу най-слабия гост в Европа (само 1 спечелена точка навън) Гройтер Фюрт насред Мюнхен изоставаше с 0:1 на почивката. За капак при резултат 2:1 гостите нацелиха греда на стадион "Алианц Арена".