Майнц заслужено разби Байерн Мюнхен с 3:1 в протоколен мач от 32-ия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "MEWA Арена".

Спечелилият преди седмица своята десета поредна титла на Германия баварски колос излезе за днешния двубой с видима досада и без особена концентрация, което си пролича още от началните минути.

Домакините, намиращи се в средата на таблицата, вече бяха подпечатали оставането си в елита и демонстрираха отлично настроение. Йонатан Буркардт откри резултата в 18-ата минута, а девет по-късно Муса Ниакате удвои.

Майнц смазваше мудния си противник почти по всички показатели, но напук на логиката в 33-ата минута голмайсторът на първенството Роберт Левандовски изравни при първия и единствен точен удар за своите за целия мач.

Статистиката на почивката беше невиждана - 16:3 удара за Майнц, от които цели шест точни, но Свен Улрайх и защитата пред него все още задържаха хегемона в мача.

Двете промени на почивката не промениха играта на Байерн и преди изтичането на час игра гостите глътнаха още едно попадение, дело на Леандро Мартинс.

Мижавата статистика на Байерн със срамните три удара остана чак до 82-ата минута, в която набеденият за най-добър нападател в света Левандовски направи непростим пропуск с глава. По-късно Лерой Сане пък беше блокиран.

Така новият-стар шампион Байерн остана със 75 точки след кръга. Отправилият цели 22 изстрела (срещу само 5 за Байерн) днес Майнц събра 42 пункта и излезе девети.

Майнц - Байерн Мюнхен 3:1

1:0 Йонатан Буркардт - 18'
2:0 Муса Ниакате - 27'
2:1 Роберт Левандовски - 33'
3:1 Леандро Мартинс - 57'