Роберт Левандовски най-вероятно се сбогува с Байерн Мюнхен с гол. Полякът реализира второто попадение за равенството 2:2 като гост на Волфсбург. Минути преди началото на срещата голмайсторът официално пожела да напусне клуба, въпреки че има договор за още един сезон. Както е известно, интерес към него има от Барселона.

Баварците поведоха с 2:0 още до почивката, но като цяло настроението в играта на тима спадна, след като бе гарантирана титлата на Бундеслигата. В 17-та минута гостите вече водеха, след като Йосип Станишич засече с глава центриране на Кимих от ъглов удар.

Левандовски удвои преднината на тима си в 40-та минута, след поредната асистенция на Мюлер. Полякът бе намерен на границата на вратарското поле и с глава не остави шансове на вратаря на домакините. Това бе гол номер 35 за Лева в Бундеслигата този сезон, с което стана голмайстор на немското първенство за пети пореден път.

Още до почивката домакините намалира резултат след хубав гол на Йонас Винд. Нападателят получи топка около точката на дузпата с гръб към вратата. Спря си я и с удар от въздуха не остави шансове на Нойер - 1:2. В началото на второто полувреме Макс Крузе, след като бе намерен на голлинията от Ван де Вен след хубаво центриране от лявото крило.

Байер Мюнхен завърши сезона със 77 точки, втори остана Борусия Дортмунд с 69, пред Байер Леверкузен с 64 и Лакпциг с 58. Волфсбург е 12-ти с 42.

Волфсбург - Байерн Мюнхен 2:2
0:1 Йосип Станишич 17’
0:2 Роберт Левандовски 40’
1:2 Йонас Винд 45’
2:2 Макс Крузе 58’

Волфсбург: Кастеелс, Баку, Лакроа, Брукс (90 - Борнау), Ван де Вен (72 - Русийон), Шлагер, Арнолд, Герхард (72 - Вранкс), Крузе (83 - Филип), Винд, Нмека  (83 - Бялек)

Байерн Мюнхен: Нойер (81 - Фрухтъл), Станишич, Упамекано, Ернандес, Дейвис (81 - Ричардс), Горецка, Кимих (81 - Видович), Гнабри (67 - Сане), Мюлер (60 - Чупо-Мотинг), Мусиала, Левандовски