Шампионът от последните десет издания на немската Бундеслига Байерн Мюнхен стартира ударно новия сезон, надигравайки с 6:1 като гост състава на Айнтрахт Франкфурт в първия двубой за новата кампания в първенството, съобщава БНТ.

Въпреки че през лятото останаха без голмайстора си Роберт Левандовски, "баварците" по никакъв начин не показаха проблеми в атака тази вечер, вкарвайки цели шест гола във вратата на носителя на трофея от Лига Европа от миналата година.

Начало на головото шоу даде Йосуа Кимих още в 5-та минута, когато германецът изпълни хитро пряк свободен удар, хващайки неподготвен стража на Айнтрахт Кевин Трап.

Само шест минути по-късно Бенжамен Павар удвои аванса на Байерн тим след разбъркване в наказателното поле на домакините.

В 29-та минута едно от новите попълнение на отбора от Мюнхен Садио Мане откри голова си сметка в Бундеслигата, а до почивката Джамал Мусиала и Серж Гнабри покачиха резултата до 5:0.

Малко след като измина един час от началото на срещата Коло Муани вкара почетен гол за Айнтрахт Франкфурт, но в 83-та минута Мусиала реализира втория си гол в срещата, за да оформи крайното 6:1.