Германският хегемон Байерн Мюнхен изпитва трудности в Бундеслигата този сезон, но пък в Шампионската лига е напълно безпогрешен.

Тази вечер обезкървените баварци, останали само с 15 полеви футболисти, удариха Виктория Пилзен с 4:2 като гости и се класираха за елиминационната фаза на турнира.

Момчетата на Юлиан Нагелсман си свършиха задачата още през първото полувреме, в което забиха четири безответни гола във вратата на чехите само в рамките на 25 минути.

Садио Мане откри резултата в десетата минута след пас на Леон Горецка, а после Кингсли Коман асистира за Томас Мюлер, напуснал терена принудително малко след това.

Изигралият много силна първа част Горецка се отчете и с две попадения, а може би най-добрият футболист на отбора този сезон Лерой Сане му подаде за двата гола.

След почивката Байерн видимо намали оборотите. Направилият няколко добри спасявания вратар на мюнхенци Свен Улрайх не успя да предотврати почетното попадение за Виктория в 62-ата минута и Адам Вълканова се разписа.

Четвърт час преди края на редовното време влезлият като резерва Ян Климент получи с гръб към вратата, завъртя се и реализира второ попадение за домакините. Байерн отговори с "двойна" греда след изстрели на младоците Гравенберх и Тел.

До края не паднаха нови голове и гостите постигнаха заслужен четвърти пореден успех в групата. Лидерът Байерн събра 12 точки и гарантира класирането си на осминафиналите. Виктория Пилзен остава на дъното с 0 точки.

Виктория Пилзен - Байерн Мюнхен 2:4

0:1 Садио Мане - 10'
0:2 Томас Мюлер - 14'
0:3 Леон Горецка - 25'
0:4 Леон Горецка - 35'
1:4 Адам Вълканова - 62'
2:4 Ян Климент - 75'