Аутсайдерът Заарбрюкен хвърли бомбата на 1/16-финалите в турнира за Купата на Германия по футбол, изхвърляйки един от големите фаворити за трофея - Байерн Мюнхен.

Пред 16 000 зрители на стадиона в Заарбрюкен домакините победиха именития си съперник с 2:1, а интересното е, че го сториха след пълен обрат.

Бранителят Марсел Гаус в шестата минута на добавеното време на мача изпрати феновете на домакините в див екстаз. Преди това Байерн поведе чрез германския национал Томас Мюлер в 16-ата минута, но в добавеното време на първата част Патрик Зонтаймер препарира Мануел Нойер за 1:1.

Така за първи път от 2000 година насам Байерн отпада за Купата от отбор, който играе извън първите две професионални нива на футбола в Германия.  Тогава четвъртодивизионният Магдебург триумфира след изпълнение на дузпи срещу мюнхенци.