Треньорът на Байерн Мюнхен Томас Тухел иска да продължи победната серия на своя отбор в Шампионската лига и не планира да прави твърде много промени в състава за домакинския мач от група А срещу ФК Копенхаген в сряда.
Шесткратният европейски клубен шампион вече си подпечата първото място в група А и се класира за осминафиналите два кръга преди края.
"Това е мач от Шампионската лига. Имаме победна серия, която искаме да продължим“, каза Тухел на пресконференция. "Разбирам идеята за ротация на играчите, но не искаме да създаваме впечатлението, че този мач е по-маловажен за нас."
Треньорът загатна, че ветеранът Томас Мюлер може да започне като титуляр.
"Той знае колко много го ценя. Той знае колко много го уважавам. Томас е легенда за Байерн“, добави Тухел, преди да коментира спекулациите за липсата на игрово време на 34-годишния футболист. "Постоянното поставяне на тази ситуация под лупа всяка седмица също не помага на Томас.“
Халфът Джамал Мусиала няма да бъде готов навреме за мача срещу Копенхаген. Не се очаква германската звезда да се завърне към отборни тренировки до четвъртък след мускулна контузия, но може да бъде в състава за домакинския мач от Бундеслигата срещу Унион Берлин в събота. Тухел потвърди, че защитникът Матайс де Лихт няма да бъде готов да играе отново тази година.







Църковен празник, поверия и забрани на празника на 13 май
Прогноза за времето днес, 13 май: Ще се редуват слънце, дъжд и бурен вятър
Хороскоп за 13 май 2026: Романтика и добри финансови възможности за зодиите
Как стресът променя тялото и психиката ни
Заради градушката: Трявна обяви неучебен ден
От дъжд - на вятър: жълт код в голяма част от страната
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Европейска държава настига Норвегия по дял на ЕV
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Бургас приема исторически турнир по бразилско жиу-жицу през юни
Артур Чимаев разкри защо Хамзат е бил близо до отказ преди битката със Стрикланд
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Стартира национална информационна кампания за превенция на насилието над и сред деца
Коментари
Напиши коментар15:55 | 23 апр 2024 г.
22:33 | 28 ное 2023 г.
17:15 | 28 ное 2023 г.
Напиши коментар