Лацио победи Байерн Мюнхен напълно заслужено с 1:0 в първи осминафинален мач на Шампионската лига, игран на стадион "Олимпико" в Рим.

Момчетата на Томас Тухел контролираха играта през постното първо полувреме, но не отправиха нито един точен удар.

В средата на втората част Упамекано получи директен червен картон за груба балтия, а Чиро Иммобиле откри резултата от бялата точка.

До края на срещата германският хегемон продължаваше да се мъчи във всички фази на играта и остана без нито един точен удар. Реваншът е на 5 март в Мюнхен.

Баварците започнаха доста по-активно и рано-рано Джошуа Кимих можеше да открие резултата след многоходова атака, но "сърцето и душата" на мюнхенци би покрай дясната греда.

Не след дълго и Хари Кейн изпорти добро положение. Англичанинът получи далеч по-близо до вратата на противника, но стрелбата му от движение беше по-трудна и той не успя да "хване" топката по най-добрия начин.

При една от редките атаки на домакините Луис Алберто беше много близо до гола, но кълбото профуча застрашително близо над напречната греда, за радост на Мануел Нойер.

До почивката Байерн имаше още две добри ситуации. Лерой Сане би покрай левия страничен стълб, а малко след това същото стори Джамал Мусиала. Интересното е, че за първите 45 минути  баварците нямаха нито един точен удар от 7 опита, срещу една точна стрелба от общо пет за "орлите".

Изглеждащият безобидно през първата част Лацио стартира второто полувреме далеч по-смело и дори създаде най-доброто положение в срещата. Мануел Нойер обаче излезе, скъси ъгъла и Густав Исаксен стреля право в тялото му.

В средата на второто полувреме се стигна до преломния момент, защото Дайо Упамекано изрита без топка като пълен аматьор Исаксен в пеналта на гостите и реферът правилно посочи бялата  точка. Упамекано беше изгонен с директен червен картон, а Чиро Иммобиле вкара отсъдената дузпа с удар в долния десен ъгъл.

Мюнхенци продължаваха да изпитват сериозни трудности в дефанзивен план, а в атака бяха все така неточни. В последната минута на редовното време Фелипе Андерсон напредна отдясно и  стреля, но в последния момент беше блокиран.

Авансът на римляните обаче изобщо не беше застрашен, защото баварската машина се оказа без гориво и със сериозни скърцания между сегментите си.

Лацио - Байерн Мюнхен 1:0
1:0 Чиро Иммобиле - 69', дузпа