Треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани призна, че играчите, които са имали по-дълги ваканции след Европейското първенство и Копа Америка и са започнали по-късно предсезонна подготовка, не са на 100 процента готови преди първия официален мач за сезона.
Компани прави официалния си дебют като треньор на Байерн в петък в мача от първия кръг на Купата на Германия срещу Улм.
"Играчите не са 100% във форма, но ние ще се справим с това. Важно е те да навлязат и да запазят форма, защото имаме много мачове през следващите месеци. Надявам се да успеем да накараме всеки играч да може да играе 90 минути в следващите месеци", каза той на пресконференция в четвъртък.
Компани, който също игра в Германия в Хамбургер, пое поста от Томас Тухел, след като клубът не успя да спечели трофей за първи път от 2012 г. насам.
"„Готов съм. За нас е важно, че сега имаме официален мач. Приятелските мачове винаги са добри за фитнес, но е време да започнем истинските мачове.“
Байерн ще се опита да избегне отново сензационно отпадане в ранните етапи на турнира.
През последните четири сезона те бяха елиминирани във втори кръг три пъти, включително шокиращи загуби от Холщайн Кил през 2021 г. и Саарбрюкен миналата година.
"Това, което се случи през последните години, няма нищо общо с мен. Тук можем да говорим много за нашите цели, но това, което има значение, е утрешният мач, а след това ще видим", каза Компани.
Той отказа да разкрие кои футболисти ще започнат мача срещу Улм: "Кой ще участва утре и кой не, ще видите утре".
Снимка: БГНЕС







Колата харчи много масло - възможни причини и последствия
Ян-Яап Ягер: AI е толкова добър, колкото данните, с които е трениран и използван
Лунна диета юни 2026: Фази, меню и правила за детокс
България остава на дъното в ЕС по заплати
Д-р Лилия Гюдюлева: Красотата и бизнесът вървят ръка за ръка
Бензиново завръщане: Най-интересните коли с ДВГ, които идват до 2029 - I част
Механик посочи най-надеждната марка автомобили
Харесван или мразен, Luce вече носи пари на Ferrari
BYD премина още една граница - 10 години безплатна поддръжка в Европа
Сензация в Пловдив: Даниел Динев шокира Бенджамин Адегбуи на SENSHI 31
Бруно Газани спечели бронза на SENSHI Grand Prix до 70 кг
Томас Бриджуотър победи Асдрен Гаши след допълнителен рунд на SENSHI 31
Деменцията не е неизбежна съдба, тя е предотвратима
Хламидиална инфекция - до какво може да доведе?
Дракункулоза (болест на гвинейския червей) – едно от последните заболявания, близки до пълна ерадикация
Комарите могат да привикнат към репелентите?!
Коментари
Напиши коментар16:29 | 16 авг 2024 г.
10:30 | 16 авг 2024 г.
23:00 | 15 авг 2024 г.
22:59 | 15 авг 2024 г.
20:20 | 15 авг 2024 г.
Напиши коментар